Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Heykeline Saldırdılar!

Kayseri'de henüz kimliği belirlenemeyen iki sahış, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline balta ile saldırdı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Heykeline Saldırdılar!

Kayseri'de henüz kimliği belli olmayan iki şahıs, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline balta ile saldırdı.

Görüntüler vatandaşlar tarafından kayıt altına alındı. Kayıt altına alınan görüntülerde bir kadın ve bir erkek olmak üzere iki şahsın Meydan'da bulunan Atatürk heykeline balta ile saldırdıkları görüldü. İhbarların üzerine polis ekipleri olaya müdahale ederek, saldırı düzenleyen iki şahsı gözaltına aldı.

Konu ile ilgili olarak Kayseri Valiliği’nden açıklama yapıldı. Konunun detaylı olarak araştırıldığının belirtildiği açıklamada, 'İlimiz Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na balta ile zarar vermeye çalışan dayı - yeğen oldukları tespit edilen, Tufanbeyli nüfusuna kayıtlı 1965 doğumlu Y.K. ve Kocasinan nüfusuna kayıtlı 1993 doğumlu Z.A. isimli 2 şahıs, ihbar alınması üzerine, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce derhal müdahale edilerek men edilmiş ve gözaltına alınmışlardır. Konu detaylı olarak araştırılıp kamuoyu ile paylaşılacaktır' ifadelerine yer verildi.

Konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.