CHP'li Genç ve MHP'li Ersoy'un Pınarbaşı Gerilimi

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve ilgili MHP'li milletvekillerinin iptal edilen Pınarbaşı seçimleri ile ilgili gerilim devam ediyor. CHP'li Genç, MHP'li milletvekillerinin açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yanıt verdi. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan da cevap gecikmedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

CHP'li Genç ve MHP'li Ersoy'un Pınarbaşı Gerilimi

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri Pınarbaşı’nda iptal edilen seçimler ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. MHP Kayseri milletvekillerinin Pınarbaşı ile ilgili açıklamalarına yanıt veren Genç, milletin iradesiyle zıtlaşmaya ve hesaplaşmaya çalışanların hiçbir şart ve koşulda başarılı olmalarının mümkün olmadığını belirtti.

Genç, ‘Milletin iradesiyle zıtlaşmaya ve hesaplaşmaya çalışanların hiçbir şart ve koşulda başarılı olmaları mümkün değildir. Gelin din ve milliyetçilik üzerinden siyaset yapmayı bırakın, gelin hizmet siyaseti yapalım. Gelin Pınarbaşı’yı daha hızlı ve daha güçlü kim kalkındırır onun yarışını yapalım ve kararı Pınarbaşı halkına bırakalım’ dedi.

Genç’in açıklamasında ‘31 Mart’ta Pınarbaşı halkı özgür iradesiyle Sn. Deniz Yağan’ı Belediye Başkanı olarak seçmiş ancak seçmenin iradesi gasp edilerek başkanımızın mazbatası verilmemiştir. 2 Haziran’da tekrarlanacak seçimde Pınarbaşı halkı daha büyük farkla Sn. Deniz Yağan’ın hakkını teslim edecek ve kendisini hak ettiği belediye başkanlığı makamına taşıyacaktır. Buna inancımız tamdır’ ifadelerinde bulundu.

Son günlerde MHP Kayseri Milletvekillerinin açıklamalarını takip ettiğini söyleyen Genç, ‘Türk milleti artık kutuplaşma istemiyor hele ki kutuplaştırıcı bir dili hiçbir şekilde istemiyor. Bu ülkenin milli değerleri ile oynamak hiç kimsenin haddi de değildir hakkı da değildir. Bu ülkede ne bayrak iner ne de ezan susar’ dedi.

Genç sözlerine şöyle devam etti; ‘Burada mesele hizmettir kim Pınarbaşı halkına daha iyi hizmet eder, kim Pınarbaşı‘yı daha geliştirir, kim Pınarbaşı’yı hak ettiği yere taşır. Bir tarafta ilçeyi 30 yıldır yöneten ve yerinde bile saymayıp daha da geri götüren bir anlayış diğer tarafta Türkiye’de 412 belediye kazanmış, son 5 yılda başarı ile yönettiği belediyeleri büyük farklarla tekrar kazanmış ve Türkiye’nin 1’inci partisi olmuş halkın yönettiği, kaynakların halk için harcandığı Cumhuriyet Halk Partili belediyeler var.’

Milletvekili Genç sözlerine, MHP’li vekillere şu soruları sorarak devam etti;  ‘Pınarbaşı neden gelişmedi? Pınarbaşı neden göç veriyor? Pınarbaşı’nın memurları neden Pınarbaşı’nda oturmuyor? Pınarbaşı’nın okulları neden başarısız? Pınarbaşı’nın camilerinde neden imam yok? Doğalgaz Kayseri’nin tüm ilçelerinde kullanılırken neden hala Pınarbaşı’nda yok? Pınarbaşı belediyesinin borcu ne kadar? Kışın D-300 karayolunda yaşanan kazaların önüne neden geçilemiyor? Tarihi öneme haiz ve çok önemli bir kavşak noktasında yer alan Pınarbaşı neden tarım ve hayvancılıkta geriliyor da olumlu hiçbir konuda bir arpa boyu yol alamıyor? Meslek yüksel okulu bölümleri neden geliştirilemiyor? Öğrenci kapasitesi neden artırılamıyor? Neden 4 yıllık fakülteler açılamıyor?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan Aşkın Genç'e cevap gecikmedi. 

Sayın Aşkın Genç Milletvekilim diye sözlerine devam eden Ersoy, 'O seçimi MHP 1100 oy fark ile kazandı ve tespitli ve YSK onaylı usulsüzlükler ile  CHP kazanmış gibi algı yapıp hala mağduru oynamaya çalışıyorsunuz ama biz bunu her gittiğimiz yerde anlatmaya devam edeceğiz' dedi. Yıllarca CHP'nin siyasetle uğraşmadığını iddia eden Ersoy, 'Kaldı ki meclis kürsüsünden tarih boyunca en fazla Pınarbaşı ilçemizin adını zikrederek sizin siyaset ile uğraşmadığınız uzun yıllar boyunca bizi Pınarbaşı dahil Kayserimizin bütün ilçelerine hizmet götürebilmek adına çok çalıştık,çalışmaya devam edeceğiz' ifadelerinde bulundu.

2 Haziran'da yeniden seçime gidecek olan Pınarbaşı ilçesindeki hemşerilerine seslenen Ersoy, 'Gerekli cevap sandıkta Aşkın Genç'e hemşerilerimiz tarafından verilecektir' dedi.