CHP'den seçim çadırı saldırısına tepki geldi

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan CHP seçim çadırına saldırı düzenlendi. CHP Kayseri milletvekili Aşkın Genç ve CHP İl Başkanı Adil Demir, bu saldırıyı kınayarak basın açıklaması yaptı.

CHP'den seçim çadırı saldırısına tepki geldi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tura kalmasıyla birlikte meydanlar tekrardan hareketlendi. 

Parti bayrakları ve çadırlar seçmeni etkilemek için tekrar sahaya indi.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan CHP çadırına saldırı düzenlendi.

Burada gazetecilere açıklama yapan CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, saldırıyı yapanları kınadığını vurguladı.

CHP'den seçim çadırı saldırısına tepki geldi

Bu saldırıdan sabah saatlerinde haberleri olduğunu söyleyen Genç, şunları kaydetti:

"Böyle tatsız bir olayla sizlerle bir arada olmak istemezdik. Sabah 5 sıralarında haberimiz oldu. Çadırımıza bir saldırı olmuş. Ben huzurlarınızda bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir. Kayseri kadim bir şehirdir. Bakıyorsunuz burada Bürüngüz Camii, hemen caminin önünde çadırımız, arkamızda Kayseri Kalesi. Biz şehrimizin bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Şehrin her tarafı kamu imkanlarıyla AKP bayraklarıyla flamalarıyla donatılmış durumda. Şehirde bize sadece verilen nokta burası. Ona bile tahmmül edemiyorlar. Ona bile katlanamıyorlar. Ben dünkü açıklamamda da söyledim Biz burada barış diliyle sevgi diliyle kazanacağız. Seçimlerden inşallah Kayseri'den de zaferle çıkacağız. Korkunun ecele faydası yok. Bizler sevgili başkanımın dediği gibi karşılık vermek istemiyoruz. Şehrin huzurunun kaçırılmasını istemiyoruz. 28 Mayıs'ta tüm Türkiyede olduğu gibi Kayseri'de de vatandaşlarımız bu iktidara cevabını sandıkta verecektir."

CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir ise olayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Toplumun gerilmesini istemediklerini ifade eden Demir, emniyet güçlerinden saldırı yapanları bulmalarını beklediklerini belirtti.

Kardeşlik vurgusu yapan Demir şöyle konuştu:

"Bize kimse kalkıp da bu aşamadan sonra sarhoştu, tinerciydi demesin. Meydan bütün AKP çadırlarıyla dolu. Neden tinerci, sarhoş bizim çadıra mı geldi bu işi yaptı? Onun için biz toplumu germek istemiyoruz. Biz de karşılık veririz ama asla tatsızlık çıksın istemiyoruz. Bu halk bu hükümete güven oyu vermedi. İkinci bir seçim var. Yani her şey sıfır sıfır. Onun için toplumu germesinler. Gerçekten bu yapılanlara biz papuç bırakmayız ama biz toplumun gerilmesini istemiyoruz. Kimsenin üzülmesini istemyoruz. Biz kardeşiz. Herkesle beraber hareket etmek istiyoruz. Seçimin sonucu ne olursa olsun aynı gemideyiz. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Onun için toplum gerilmesin istiyoruz. Biz bu işleri tatlı dille götürmek istiyoruz. Bizim gösterdiğimiz saygıyı herkesin bize göstermesini istiyoruz. Asla kimseye birşey olsun istemiyoruz."

Haber: Hilal Tekeoğlu