Büyükelçi Morris'ten Bakan Özhaseki'ye özel istek!

Birleşik Krallık Büyükelçisi Jill Morris, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den özel istekte bulundu. Peki büyükelçinin isteği ne? Bakan Özhaseki ne dedi? Detaylar Kayseri Anadolu Haberin Kayseri haberlerinde...

Büyükelçi Morris'ten Bakan Özhaseki'ye özel istek!

Birleşik Krallık Büyükelçisi Jill Morris, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'den özel istekte bulundu. Büyükelçi Morris, elçilik binasında Sıfır Atık uygulamasının başlatılması talebini iletti.

Türkiye, çevresel sürdürülebilirlik konusundaki çabalarını uluslararası arenada genişletmeye devam ediyor. Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi, Türkiye'nin çevre dostu projelerindeki lider rölünü pekiştiriyor.

Bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Birleşik Krallık Büyükelçisi Jill Morris'i ağırladı. Büyükelçi, elçilik binasında sıfır atık uygulamasının başlatılması talebini iletti. Bakan Özhaseki bu durumu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Bakan Özhaseki, "İlgili teknik çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Sıfır Atık'ı Birleşik Krallık Büyükelçiliğinde de hayata geçireceğiz." dedi.

Sıfır Atık Projesi ile atık yönetimi ve çevre koruma konularında önemli bir ilerleme sağlayarak çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.