Büyük yarışta Kayserili isim öne çıktı!

Saadet Partisi kongre öncesi yapılan temayül yoklamasının sonucu belli oldu. Yoklamalarda öne çıkan 5 isim arasında Kayserili bir isim de bulunuyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Büyük yarışta Kayserili isim öne çıktı!

Saadet Partisi yeni genel başkanını seçeceği büyük genel kongreye hazırlanıyor. Kongre öncesi yapılan temayül yoklamalarında öne çıkan 5 isim arasında Kayseri vekil de bulunuyor. İşte detaylar…

Karar.com’da yer alan habere göre, Parti Sözcüsü Birol Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Fatih Aydın, Ömer Abdullah Ayhan, Genel Sekreter Mesut Doğan ve Teşkilat Başkanı Mahmut Arıkan arasından yeni Genel Başkan seçilecek.

Saadet Partisi'nin Büyük Genel Kongre süreci kritik bir aşamaya ulaştı. Parti içi temayül yoklamaları sonucunda belirlenen isimler arasından ortak bir Genel Başkan adayı gösterilmesi amacıyla Genel İdare Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı düzenlendi.

Bu toplantıda, yeniden temayül oylaması yapılarak öne çıkan beş isimden birinin ortak Genel Başkan adayı olarak belirlenmesi hedeflendi.
Toplantıya, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl Başkanları, İl Müfettişleri, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, online sistem üzerinden teşkilatlardan alınan isimler sonucunda en çok öne çıkan beş isim arasından yalnızca bir ismin belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Öne çıkan beş isim şöyle açıklandı,

Büyük yarışta Kayserili isim öne çıktı!

Birol Aydın - Saadet Partisi Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili
Fatih Aydın - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı
Mesut Doğan - Saadet Partisi Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili
Ömer Abdullah Ayhan - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı
Mahmut Arıkan - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili