Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi'nde içme suyunun kalitesini arttırarak mevcut hatları daha güçlü hale getirebilmek için altyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydetti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde içme suyunun kalitesini arttırarak mevcut hatları daha güçlü hale getirebilmek için altyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini kaydetti. 

Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yerleşim yerlerini içme suyu ve kanalizasyon altyapı ağı ile donatmaya devam ediyor.

Merkez, ilçe ayrımı yapmadan eşit hizmet anlayışı ile seferber olan KASKİ, bir yandan yeni içme suyu hattı imalatlarını son hızla sürdürürken, diğer yandan zamanla işlevini yitirmeye başlayan mevcut hatları ise son teknoloji malzemeler kullanarak değiştiriyor.

İhtiyaca Uygun Talepleri Değerlendiriyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kent genelinde altyapı ile ilgili tüm talepleri değerlendirerek ihtiyaca uygun şekilde projeleri hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirtti. Başkan Büyükkılıç, özellikle kaliteli ve sağlıklı içme suyu temini noktasında tüm imkânları seferber ettiklerini kaydetti.

Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!

‘Sağlıklı altyapı sağlıklı gelecek’ ilkesiyle altyapıyı en güçlü hale getirebilmek için KASKİ’nin gece gündüz demeden merkez ve ilçelerde faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürdüğünü belirten Büyükkılıç şunları dile getirdi; ‘Vatandaşlarımızdan gelen talepler bizim için çok önemli. Çünkü onlar bizim baş tacımız.  Bütün istek ve talepleri dinleyerek ihtiyaca uygun şekilde imkânlarımız ölçüsünde çalışma yapıyoruz. İlçelerimizde özellikle yaz aylarında nüfus artışına bağlı olarak bazı bölgelerde ortaya çıkan olası su yetersizliğini ortadan kaldırmak ve su kalitesini daha da arttırmak için bazı önlemler alıyoruz. Bu kapsamda Bünyan ilçemize bağlı Akmescit Mahallesi’nde yeni nesil, uzun ömürlü OPVC borularla 3 bin 850 metre terfi hattı imalatı gerçekleştiriyoruz. Amacımız bölgede yer alan mevcut hatları güçlendirerek içme suyunu daha yeterli ve kaliteli yapıya kavuşturmak. KASKİ ekiplerimiz bölgede çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Proje tamamlandığında bölge halkımız uzun ömürlü ve daha sağlıklı altyapıya kavuşmuş olacak.’

Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!

Mahalle sakinleri de gerçekleştirilen çalışmadan dolayı memnun olduklarını ifade ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve KASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Bünyan'ın Altyapısı Güçleniyor!