Bu ilginç olay çok konuşulur! İkiz bebekler...

Hırvatistan'da çok ilginç bir olay meydana geldi. Yeni yılın ilk bebekleri her yıl gündeme gelirken buyılki ikizler bir yıl arayla doğdu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde..

Bu ilginç olay çok konuşulur! İkiz bebekler...

Hırvatistan'ın Split eyaletinde meydana gelen ilginç olayda yeni yılın ilk bebekleri bir yıl arayla doğdu. İkizlerden biri 2023'ün son dakikalarında diğeri ise 2024'un ilk dakikalarında dünyaya geldi.

TRT Haber'de yer alan habere göre, Split Üniversite Hastanesi’ndeki doğumda ikiz bebeklerden biri 31 Aralık 2023’te saat 23.59’da diğeri ise 1 Ocak 2024’te saat 00.01’de doğdu.

Split Üniversite Hastanesi Perinatoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Damir Roje, böyle bir durumun daha önce hiç yaşanmadığını belirterek şunları kaydetti: 'Dün gece ikizlerin doğması gerçekten alışılmadık bir durumdu. Bir kızın doğum gününü eski yılda, diğerinin ise yeni yılda kutlayacak olması ve ikiz kız kardeşlerden birinin 2023’te, diğerinin ise 2024’te olmak üzere farklı yaşlarda olacak olması aile içinde büyüleyici bir durum olacak'

Split Belediye Başkanı Blazenko Boban da doğum hastanesini ziyaret ederek Split Hastanesi’nin Müdürü Juli Mestrovic ve Perinatoloji Bölüm Başkanı Damir Roja’ya anne ve ikiz kız bebekleri için hediyeler sundu.