Bayramın acı bilançosu belli oldu!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ramazan Bayramı tatilinin ilk 7 gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak, tatil süresince meydana gelen kazalarda 55 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde...

Bayramın acı bilançosu belli oldu!

Dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine az zaman kala trafikteki acı bilanço katlanıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından bayram tatilinin ilk 7 gününde yaşanan trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi.

Karayollarında trafik yoğunluğunun tekrar artmaya başladığının altını çizen Bakan Yerlikaya, aşırı hız, emniyet kemeri ve trafik kuralları konularında vatandaşları uyardı.

Bayram tatililin 7. gününde acı bilanço!

Bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafiğinin denetimlerine 24 saat devam ettiğini vurgulayan Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam 4 bin 370 trafik kazası meydana geldi. 55 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 7 bin 331 vatandaşımız ise yaralandı." dedi.

Yerlikaya, dün (12 Nisan) 664 trafik kazasının meydana geldiğini açıkladı.

Tedarik sürecinin aksamaması için izin!

Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelgede yer alan kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Nisan saat 05.00’ten 15 Nisan saat 05.00’e kadar İstanbul ve Ankara’ya seyirlerine izin verilmeyeceği yönündeki tedbire ilişkin de değişikliğe gidildiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya X platformundan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, 'Bakanlığımız tarafından yayımlanan ‘Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelge uyarınca bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara illerindeki TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN AZALTILABİLMESİ için KAMYON, ÇEKİCİ ve TANKER cinsi araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar Ankara ve İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceği duyurulmuştu.

‼ Tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir.
Karayollarımızda trafik yoğunluğu tekrar artmaya başladı;

Lütfen aşırı hız yapmayalım.

Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim.  

Trafik kurallarına uyalım. 

Bayram tatili boyunca Trafik Polislerimiz ve Jandarma Trafiğimiz, denetimlerine 24 saat esasına göre devam ediyor.

Bayram tatilinin 7. günü 12 Nisan 2024 Cuma gününde;

664 trafik kazası meydana geldi.
349.174 araç denetlendi.
24.583 araca hız ve radar işlemi,
27.808 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk 7 gününde toplam;

(Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma)

4.370 trafik kazası meydana geldi. 
55 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 
7.331 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Lütfen aklımızdan çıkarmayalım, #HayatlaYarışılmaz❗️ #TürkiyeninHuzuru????????