Başkan Ali Çamlı'dan, Berna Gözbaşı'na çağrı: Artık bunun dönüşü yok

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, sert açıklamalarda bulundu. Eski Başkan Berna Gözbaşı'nın 16.5 milyon Euro temlik attığını hatırlatan Çamlı, hukuki sürecin başlatılacağını ve kulübün zarar görmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Çamlı, temliklerin kaldırılmaması durumunda Kayserispor'un geleceğinin ipotek altına alınacağını belirterek, büyük tehlikeye dikkat çekti. Ayrıntılar Kayseri Anadolu Haberin Kayseri Haberinde...

Başkan Ali Çamlı'dan, Berna Gözbaşı'na çağrı: Artık bunun dönüşü yok

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’dan sert sözler. Başkan Çamlı, Kayserispor'un geleceğini korumak adına adımlar attıklarını dile getirdi. Eski Başkan Berna Gözbaşı'na çağrıda bulunan Çamlı, temliklerin geri çekilmesini talep etti. Kayserispor'un eski Başkanı Berna Gözbaşı’nın 16.5 Milyon Euro temlik attığını anımsatan Başkan Ali Çamlı, kulübün geleceğini riske atan bu durumun düzeltilmesi için federasyona noter aracılığıyla yazı gönderdiklerini vurguladı. 

Başkan Ali Çamlı: Endişemiz yok

Hukuki sürecin başlattıklarını vurgulayan Başkan Ali Çamlı, Kayserispor'un zarar görmemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek ‘Şükürler olsun, inşallah buradan şunu da açıklayayım. Bu temlikle ilgili iptali noktasında federasyona biz noterden yazıyı gönderdik. Çünkü bu temlik orada olduğu sürece Kayserispor'un geleceği ipotek altına alınmıştır. Alacağınız olsa bile bu temlik işi yanlış. Alacağınız varsa bizim de alacağımız var kulüpte. Kulübün geleceğiyle ilgili hareket içerisine girersek oradaki sorumluluğu başkanlık anlayışı nerede kalıyor? Kayserispor’a konulan temliklerin tamamıyla ilgili bir sürü usulsüz şey var, prosedür var. Biz bu temlikleri iptali noktasında noterden federasyona yazımızı gönderdik. Neticesinde bekliyoruz. Çünkü arkasından çünkü hatalı işler var o temliklerde. Eğer federasyon kendisi iptal etmezse biz hem Türkiye Futbol Federasyonu'na hem Sayın Berna Gözbaşı'na ve şirketine hem de o temlikle devralan bankalara hemen hukuki süreci başlatacağız. Kayserispor'un bu süreçten rahatlıkla sıkıntı yaşamadan çıkacağı noktasında bir endişemiz de yok. Ama bak burada bir şeyi unutmamak lazım. Şimdi siz bir kulübü yöneteceksiniz, bu kulüpte yani doğru yanlış bir şeyin altına imza atacaksınız. Neticede bu başkanlığını bırakıp giderken de eğer bu kulübü işleyemez duruma getirip batacak hale getirip ve bir de temlik koyarsınız, o zaman zaten paranızı alamazsınız. Ben onun parasını ödeyip, gecemi gündüzüme katıp, yani işimi gücümü ailemi terk edip Kayserispor'u temizleyeceğim derken kendimi mahvetmem. Biz senin yanlış kapalı işlerinden dolayı koyduğunuz temliğin parasına ödeyeceğiz. Onun için bunun mücadelesini verdik. Evet, alacağı varsa da diyecek ki 'alacaklarım var'. Belgeleri bunlar, bu alacaklarda usulünce hakkaniyet içerisinde ödenecek' dedi.

Başkan Ali Çamlı'dan, Berna Gözbaşı'na çağrı: Artık bunun dönüşü yok

Başkan Çamlı: Kayseri şehrinin göz bebeği Kayserispor'u da mahveder

Başkan Ali Çamlı, "Hesap sorulmadıkça bu tür yerlerde keyfi işler yapılmaya devam edecek" dedi ve ekledi 'Kimsenin parasını inkar etmeyelim, kimsenin hakkına girmeyelim ama sadece bir sorun var. Dönen tekerine bıçak saplarsanız, o teker dönmez hale gelir. Kayseri şehrinin göz bebeği Kayserispor da mahvedilir. Şimdi bir yerin başına bir genel müdür atarsınız, o genel müdür orada kafasına göre davranırsa, hesabı genel müdürlere sorulur. Eğer maddi bir zarar varsa hesap yoluna gidilir. Başka türlü zararlar verilse de hukuken cezalandırılma yoluna gidilir. Şimdi burası Kayserispor dediğimiz zaman başıboş bir yer değil, burası bir sivil toplum kuruluşu ve Kayseri'nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Orası kamu yararına bir dernek, siz bu oradaki her kuruşun hesabını oranın başkanı olarak vermek zorundasınız. Bugün ben, önce Berna, ondan önce Erol Bey, Recep Bey, kim varsa onun hesabını verecek. Devlet herkese sorar, sorması da lazım zaten. Çünkü hesap sorulmadıkça bu tür yerlerde keyfi işler yapılmaya devam edecek. Bugün baktığımız zaman ödediğimiz paralara bizim değerimiz yanıyor. Niye? Çünkü bu para benim, nihayetinde bu şehrin parası. Yazık günah, onun için her yaptığımız işi ince eleyip sık dokuyoruz. Bin düşünüp, bir kere karar veriyoruz. Ama Allah'a hamdolsun."

Başkan Ali Çamlı'dan, Berna Gözbaşı'na çağrı: Artık bunun dönüşü yok

Başkan Çamlı: Kayserispor hangi parayla nasıl dönecek?

Kulüpteki içtikleri suyun parasını bile kendi ceplerinden verdiklerini dile getiren Başkan Ali Çamlı, ‘Aldığımız yerde geldiğimiz yer arasında dağın tepesiyle tabanı kadar fark var. Biz bu işe yönetim olarak şehirdeki büyüklerimizle birlikte baş koyduk. Burayı tertemiz edeceğiz. Bizden sonrakilere Kayserispor'u tertemiz temsil edeceğiz. Ben buradan bir çağrı yapmak istiyorum Sayın Berna Gölbaşı'na. Kayserispor koyduğu temliği kaldırması gerekiyor. Aksi halde bu temliği kaldırmadığı takdirde Kayserispor önümüzdeki yıl herhalde futbolcu falan oynatmaması gerekiyor. Siz 16 Milyon Euro temlik koyuyorsunuz. Kayserispor hangi parayla nasıl dönecek? Şimdi aslında oraya kim gelirse gelsin Kayserispor'u kendi malı gibi bilip o şekilde koruması lazım. Çünkü niye? Burası bir kişinin olsa, sadece onunla helalleşilir. Ama Kayserispor, herkesin, kamuoyunun malı. Eğer siz bu sorumluluğu yerine getiremeyecekseniz bu görevleri almayacaksınız. Burada keyfiyet kesinlikle olmaması gerekir. Allah korusun biz kulüpteki içtiğimiz suyun dahi parasını yönetim olarak kendimiz ödüyoruz. Bu kadar hassasiyetim var benim kamu malına. Artık bu bunun dönüşü yok. Buradaki yapılan bütün hataları tek tek kalem kalem çıkarttırıyorum. Çünkü Kayserispor'un milyonlarca Euro menajerdi, yanlış transferdi, zararı var. Bunun hesabını kim verecek? Sadece Andrea Bertolacci’nin Kayserispor’a maliyeti 6 Milyon Euro. Yazık, günah 117 dakika top oynamış. Neresinden baksak hata var’ diye konuştu. 

Başkan Ali Çamlı'dan, Berna Gözbaşı'na çağrı: Artık bunun dönüşü yok

Çamlı: Kulübe temlik koyup kulübün geleceğini mahvediyorsun

Kimseye şahsi kininin olmadığının altını çizen Başkan Ali Çamlı, saçma sapan işler yapıldığını ifade ederek, ‘Bonservis ödediğiniz bir futbolcuya imza parası verir misiniz? Ben bunları gördükçe çıldıracak duruma geliyorum. Ondan sonra siz bunları yapıyorsunuz diyorsunuz. Sonra ne yapıyorsunuz? Kulübe temlik koyup kulübün geleceğini mahvediyorsunuz. Olur mu böyle saçma sapan bir şey? Onun için biz kesinlikle dürüstlüğümüzden ve hakkaniyetten taviz vermeden hareket ediyoruz. Kim olursa olsun Kamu hakkı, kul hakkı olduğu zaman babamla bile kavgaya girerim. Burada hiç kimse üzerine kişisel bir kin kinim yok. Ben doğru neyse çok yapmaya çalışıyorum. Buradaki bütün yapılan yanlışları kamuoyuyla paylaşacağım. Bunu kamuoyu bilmek zorunda. Çünkü bundan sonra gelecek, burayı yönetecek arkadaşlarımız bunun açıklanacağının bilinciyle hareket edip, yaptığı her imzadan haberi olacak' ifadelerini kullanarak, sözlerini tamamladı.