Baki Ersoy Olay Yerinde!

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik büyüyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'da olay yerine gitti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Baki Ersoy Olay Yerinde!

Kayseri Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi'nde yabancı uyruklu şahsın 6 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine çıkan gerginlik büyüyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'da olay yerine gitti. 

Olay

Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi mahallesinde bulunan semt pazarında yabancı uyruklu bir şahsın 6 yaşında bir çocuğu taciz ettiği iddiaları üzerine vatandaşlar şahsı tuvalete kilitledi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Vatandaşlar yabancı uyruklu şahsın pazar yerinden dışarıya çıkmasını bekledi. Kalabalık her geçen dakika artarken, olay yerine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vatandaşları sakin olmaya davet ederken her geçen dakika gerginlik büyüdü. Polis ekipleri olay yerini terk etmeyen vatandaşa önce biber gazı, ardından toma ile müdahalede bulundu. Olay yerinden ayrılmayan kalabalıkta gerginlik daha da büyüdü. Mahallede bulunan yabancı uyruklu şahıslara ait araçlara önce hasar verildi. Sonrasında da araçlar ve yabancı uyruklu şahıslara ait olan iş yerleri ateşe verildi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy yaşanan olayların ardından olay yerine giderek bilgiler aldı.