Bakanlıktan Kayseri'deki taciz iddiasına ilişkin açıklama!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kayseri'deki taciz iddiasına ilişkin bir açıklama yaptı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Bakanlıktan Kayseri'deki taciz iddiasına ilişkin açıklama!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kayseri’deki olaylara ilişkin yaptığı açıklamasında;  mağdur çocuk, kardeşleri ve annenin emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alındığını belirtti.

Bakanlık, olayın emniyet birimlerine intikal etmesiyle birlikte İl Müdürlüğü ekiplerinin derhal harekete geçtiğini aktardı. Açıklamada çocuk, kardeşleri ve annenin emniyetteki işlemlerinin ardından devlet korumasına alındığı ifade edildi.

Bakanlık, uzman ekipler tarafından çocuğa ve ailesine yönelik psikososyal destek sürecinin başlatıldığını vurguladı. Ayrıca, bakanlığın dava sürecine müdahil olarak suçlunun en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağını belirtti.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde, ‘Bazı basın yayın organlarında “Kayseri’de 7 yaşındaki Suriye uyruklu çocuğa taciz iddiası” şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Olayın emniyet birimlerine intikal ettiği anda İl Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçmiştir.

Mağdur çocuk, kardeşleri ve anne emniyetteki işlemlerin ardından devlet korumasına alınmıştır.

Uzman ekiplerimiz tarafından çocuğa ve ailesine yönelik psikososyal destek süreci başlatılmıştır.

Bakanlık olarak dava sürecine müdahil olarak suçlunun en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur’