Bakan Özhaseki uyarıda bulundu!

Tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, vatandaşı dikkatli ve duyarlı olmaları konusunda uyarıda bulundu. Ayrıntılar Kayseri Haberimizde...

Bakan Özhaseki uyarıda bulundu!

Tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları giderek artıyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından vatandaşı uyardı. Sıcaklıkların 30 derecenin üzerine bıkması tahmin edilirken, Başkan Özhaseki, 'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün hava tahmin raporuna göre, yurdumuz genelinde yarından itibaren hava sıcaklıklarında artış beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üstünde seyretmesi beklenirken, bazı illerimizde sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkması öngörülmektedir. Özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri doğrultusunda dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Bununla birlikte doğal oksijen kaynağımız olan ormanlarımızda da havaların ısınmasıyla beraber herhangi bir yangın olmaması için tüm vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum' ifadelerini kullandı.

Bugün Kayseri'de hava parçalı ve az bulutlu olacak. En düşük sıcaklık 7, en yüksek sıcaklık ise 25 derece olması tahmin ediliyor.