Ay Yıldızı Dokudu!

Kayseri'de açılacak olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayseri Mutfağının lezzetlerini taşıyan 'Gastronomi Günleri' etkinlikleriyle açılmaya hazırlanıyor. Etkinliklerde bulunan Ay Yıldız dokumasıyla 100. Yıl Cumhuriyeti işlemesi dikkat çekti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri detayında…

Ay Yıldızı Dokudu!

Başkan Memduh Büyükkılıç 27 – 29 Ekim tarihlerinde Millet Bahçesi'nde 3 gün boyunca birbirinden önemli etkinliklerin düzenleneceğini söylemişti. Etkinlikte bulunan bir atölyedeki Cumhuriyet'in 100. Yılına özel dokunan Ay Yıldız dokuması dikkat çekti.

Gastronomi etkinliklerinde Kayseri Mutfağının ünlü şefleri, kadın kooperatifleri, akademisyenler, paneller, söyleşiler, atölyeler, çocuk etkinlikleri, yarışmalar, yöresel lezzetler, tanıtımlar, ikramlar, gastroshowlar ve sportif etkinliklerin de olacağını vurgulamıştı. Sürpriz konuklarla devam edeceği söylenen etkinlikte kadın kooperatifleri ve el sanatlarına ait atölyeler ilgi topladı.

Ay Yıldızı Dokudu!

Geçtiğimiz sene 31 Ağustos 2022 yılında Sarız Kadın Kooperatif Başkanı olan Fatma Alkış Cumhuriyet’in 100. Yılına özel dokuduğu kilimle ilgi odağı oldu.

Ay Yıldızı Dokudu!

Alkış, dokuduğu kilime Ay Yıldızlı Türk Bayrağını işlerken, Cumhuriyet’in 100. Yılını da unutmadı. Ay Yıldızlı Türk Bayrağının altında ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılı’ yazısı yer aldı.

Ay Yıldızı Dokudu!
Daha önce Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici olan Fatma Alkış, aynı zamanda Turizm ve Kültür Bakanlığında Kayseri’nin ilk kadın dokuma sanatçısı olarak yer alıyor.