AK Parti'den seçim değerlendirmesi

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm seçim sonrası değerlendirmelerde bulunarak seçimin ikinci tura kalması halinde 'Seçmenlerin oyuna ve desteğine talibiz' dedi.

AK Parti'den seçim değerlendirmesi

Ak Parti Kayseri İl Başkanlığı, seçim sonrası değerlendirmelerde bulunmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl binasında düzenlenen basın toplantısına Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Milletvekilleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç katıldı. 

AK Partiden seçim değerlendirmesi
AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, seçimlerin ülke için hayırlı olmasını ve kalan tüm seçmenlerin gönlüne, oyuna ve desteğine talip olduğunu belirtti.

AK Partiden seçim değerlendirmesi
Basın toplantısında seçim hakkında konuşan Üzüm, yoğun bir tempo ile seçim çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ve demokrasi şöleni olarak adlandırdığı seçim sürecini, devletin aldığı önlemler ve seçmenlerin sağduyusu ile kazasız belasız atlattıklarını dile getirdi. Başkan Üzüm, “Hamdolsun ki 22 yıldır defalarca seçim süreci yaşamış ve her zaman halkımızın gönlünde 1. Olmuş bir liderimiz var. Şunu unutmayalım ki Cumhurbaşkanımız, Partimiz ve Cumhur ittifakımız hala milletin gönlünde yerini korumaktadır. Milletimiz mecliste Cumhur ittifakına yine çoğunluk vererek güvenini bir daha tazelemiş, karşı tarafta dış güçler, terör örgütleri ile iltisaklı partiler, makam için bu davanın değerini kaybeden kesimler, yani 7 düvel bir araya gelmiş, 22 yıldır ülkeyi yöneten iktidarımızın ve liderimizin karşısında bir girişimde bulunmuştur. Son 5 yılda, bir tanesi kısa bir süre önce asrın depremi olmak üzere, 3 deprem, sel felaketi, yangın, pandemi, Ukrayna Rusya savaşı gibi birçok badire atlatan ülkemiz ve halkımız, her koşulda cumhurbaşkanımıza ve cumhur ittifakına olan güven duygusuna sahip çıkmış, Türkiye yüzyılı söylemi ile yanımızda olduğunu ispatlamıştır.” dedi.

AK Partiden seçim değerlendirmesi

‘Kış ta bizim, yaz da bizim’

Seçim süreci boyunca milletin yanında duracağını belirten Fatih Üzüm sözlerine şöyle devam etti, “    Bizi hiçbir sonuç bağlı bulunduğumuz davanın zaferi ve Türkiye Yüzyılı söyleminden geri döndüremez. Ak parti teşkilatları, milletvekillerimiz ve milletvekili adaylarımız, belediye başkanlarımız her zaman olduğu gibi yine sahada, milletinin yanında olmaya devam edecektir. Kayseri Cumhur ittifakının 7 Milletvekili ile yine en güzel şekilde temsil edilecektir, buna kimsenin şüphesi olmasın. Cumhurbaşkanımızın Kayseri’deki icraatlerini anlatmaya, onun davasını savunmaya, yolundan gitmeye devam edeceğiz. Yüksek seçim kurulunun yurtdışı oylarının dağılımı bitip kesin durumu açıklamasını bekliyoruz. Bize düşen ya “çay koy keçeli yeniden başlıyoruz” söylemiyle ve Allah’ın izniyle daha çok çalışıp zaferimizi 2 hafta sonra yine bize yakışan sakinlik ve tevazu ile ama büyük bir coşku ile kutlamaya hazırlamaktır. Ya da ilk turda neticelenirse cumhurbaşkanımızın yolunda Türkiye yüzyılı için çalışmalarımıza bugünden itibaren devam etmektir. Şunu unutmayalım ki biz büyük bir aileyiz ve bu ülkenin, gençlerimizin ve aziz milletimizin güvencesi ve umudu olmaya devam edeceğiz. Bir dostumun tabiriyle, kış ta bizim, yaz da bizim, Bahar da bizim ve reisimizin.”