A Millî Takım, Almanya ile karşılaşacak. Müsabaka ne zaman ? Hangi kanalda yayınlanacak?

A Millî Futbol Takımımız, Almanya ile özel maçta karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka ne zaman saat kaçta oynanacak? Hangi kanalda yayınlanacak? Detaylar haberimizde...

A Millî Takım, Almanya ile karşılaşacak. Müsabaka ne zaman ? Hangi kanalda yayınlanacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

A Millî Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Almanya ile 18 Kasım'da özel maçta karşı karşıya gelecek. Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak müsabaka, TSİ 22.45'te başlayacak. Müsabaka TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Türkiye ile Almanya, daha önce A Millî düzeyde 13'ü resmî, 8'i özel olmak üzere toplam 21 kez karşı karşıya geldi. Bu karşılaşmalarda A Millî Takımımız, 3 kez galibiyete ulaşırken, 4 maç berabere bitti, 14 maç ise Almanya'nın üstünlüğü ile sonuçlandı.

18 Kasım'daki özel maçın oynanacağı Berlin Olimpiyat Stadyumu, geçmişte Türkiye ile Almanya arasındaki üç karşılaşmaya ev sahipliği yaptı. İki takım tarihteki ilk maçını 17 Haziran 1951 tarihinde burada oynadı ve müsabaka Ay-Yıldızlıların 2-1'lik zaferiyle sona erdi. Bu maç, aynı zamanda A Millî Takımımızın unutulmaz kaptanı Turgay Şeren'in yaptığı kurtarışlarla "Berlin Panteri" unvanını kazandığı müsabaka oldu. 26 Ekim 1983 ve 8 Ekim 2010 tarihlerinde bu stadyumda oynanan karşılaşmalarda ise gülen taraf Almanya oldu.

Türkiye ile Almanya arasındaki son karşılaşma 7 Ekim 2020 tarihinde Köln kentindeki RheinEnergie Stadyumu'nda oynandı ve müsabaka 3-3 berabere sonuçlandı.