5 İlin Valisi Değişti - Kayseri Valisi Kalıyor Mu?

Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre 5 ilin valisi değişti. Peki Kayseri Valisi de değişti mi? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

5 İlin Valisi Değişti - Kayseri Valisi Kalıyor Mu?

Resmi Gazete’de atama kararları yayımlandı. Kararnameye göre 5 ilin valisi değişti. Vatandaşlar Kayseri Valisi’nin de değişip değişmediğini merak ediyor. 

Atama kararlarına göre; Diyarbakır Valiliğine Murat Zorluoğlu, Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman ve Elazığ Valiliğine Numan Hatipoğlu atandı. Kayseri’den gidip gitmeyeceği merak konusu olan Vali Gökmen Çiçek Kayseri’de kaldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları ile Diyarbakır Valiliğine, Vali-Mülkiye Başmüfettişi Murat Zorluoğlu, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine ise Malatya Valisi Ersin Yazıcı atandı. Karar ile birlikte Malatya Valiliğine Seddar Yavuz, Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş, Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine ise Numan Hatipoğlu atandı. Atamalar 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4’üncü maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Son zamanlarda çıkan haberler üzerine Kayseri Valisi’nin gidip gitmeyeceği merak konusu olmuştu. Yayımlanan kararname ile Vali Gökmen Çiçek’in Kayseri’de kaldığı görüldü.