YKS'yi takip eden gazetecinin zor anları!

Nevşehir'de bir okul görevlisi Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı takip eden gazeteciye zor anlar yaşattı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde...

YKS'yi takip eden gazetecinin zor anları!

Nevşehir’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu başlarken bir okul görevlisi sınavı takip eden gazetecilere zorluk çıkardı.

YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) maratonu, bütün Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de başladı. Nevşehir’de binlerce aday sınavın yapılacağı okullarda sınava girdi. Saat 8.30 itibari ile okullar önünde toplanan adaylar ve aileleri kapıların açılmasını bekledi. Daha sonra adaylar yapılan kimlik kontrollerinin ardından okullara alındı.

Öte yandan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sınavı takip eden gazetecilere okulda görevli olan bir kişi zorluk çıkardı. Önce gazeteciye kimlik soran görevli, gazetecinin Turkuaz Basın Kartı’nı göstermesine rağmen "Ben sana çekmen için izin verdim mi" diyerek okulun dışına çıkarmak istedi. Hızını alamayan görevli; kapıda bekleyen görevliyi de azarlayarak, "Valilik oluru olmadan neden bunu içeri alıyorsun" şeklinde cümleler kurdu.