YKS'de geri sayım başladı

YKS başvurularının yapılmasının ardından YKS sınav giriş belgesinin ne zaman erişime açılacağı beklenirken gözler ÖSYM'de.

YKS'de geri sayım başladı

YKS sınav tarihleri ÖSYM tarafından açıklanmıştı. Haziran ayında yapılacak olan sınav öncesi ÖSYM ile YKS sınav giriş belgesi yerlerinin neresi olacağı adayların en çok merak ettiği sorular arasında.


SINAV YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?


Adaylar ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere bu belgelere erişim sağlayabilecek.

YKS'de geri sayım başladı

 

YKS TARİHİNİ AÇIKLADI
ÖSYM açıklaması şu şekilde;
2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır.
17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT),
18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT),
Öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak.


SINAV BİNASINA ALINMAYACAK
Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

HABER MERKEZİ