'Yeni Evleneceklere, 150 Bin TL Kredi Desteği'nin Tarihi Belli Oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu! Yeni evlenecek çiftlere sağlanacak kredi desteğinde tarih belli oldu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

'Yeni Evleneceklere, 150 Bin TL Kredi Desteği'nin Tarihi Belli Oldu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı duyurdu! Yeni evlenecek çiftlere sağlanacak kredi desteğinde tarih belli oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; Aile ve Gençlik Fonu ile yeni evlenecek gençlere, 150 bin lira tutarında 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceği ve bu uygulamaya da 6 Şubat depreminden etkilenen şehirlerde başlanacağı açıklanmıştı.

Yönetim Kurulu; Hazine ve Maliye Bakan yardımcısı başkanlığında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı olmak üzere beş kişiden oluşan, Fon'u yönetecek olan Yönetim kurulu Fon'dan kaynak aktarımı yapılacak projeleri, aktarılacak kaynak tutarını, harcama programlarını belirlemeye yetkili olacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş Fon ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ‘Bir müjdeyi gençlerimizle paylaşmak istiyorum. Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu’nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu’nun başvurularını 15 Şubat’ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla bakanlığımızın web sitesi olan aile.gov.tr üzerinden e-Devlet aracılığıyla alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecekler’ dedi.

Uygulama, pilot bölge olarak 6 Şubat depremlerimden etkilenen illerde başlayacak, daha sonra diğer illerde de uygulanacak.