Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayserili gençler bir günlük asker oldu!
Hakan Çiftci
Hakan Çiftciİnternet Editörü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayserili gençler bir günlük asker oldu!

Kayserili gençler bir günlüğüne asker olma sevinci yaşadı. Düzenlenen yemin töreninde tümen sancağının tanıtılmasının ardından askerler, ellerini yanlarında bulunan masanın üzerindeki Türk bayrağı ile silahların üzerine koyarak yemin etti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Kayseri’de yaşayan 60 engelli vatandaş, ‘temsili askerlik’ uygulamasıyla bir günlüğüne asker olma sevincini yaşadı. Bedensel, zihinsel ve görme engelli vatandaşlar, askerlik görevini yerine getirmek üzere aileleri ile birlikte 1. Komando Tugayı General Adnan Doğu Kışlasına geldi. Başvuruların ardından, üniforma giyen engelli bireyler için yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan yemin töreninde tümen sancağının tanıtılmasının ardından engelli askerler, ellerini yanlarında bulunan masanın üzerindeki Türk bayrağı ile silahların üzerine koyarak yemin etti. Yemin töreninde bir konuşma yapan 1. Komando Tugayı Komutan Vekili Piyade Komando Albay Bora Gürgan; "Mehmetçiklerimiz bu sabah kışlamıza geldiler, aramıza katıldılar. Üstlerindeki o şanlı üniformalarını giydiler.

Yeni Videolar