Vatan Partisi hangi partiyi destekleyeceğini açıkladı!

Vatan Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Gürkan Demir 28'inci Dönem , 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçiminde, partisinin kimi destekleneceğine dair kararını Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği basın açıklamasında kamuoyu ile paylaştı.

Vatan Partisi hangi partiyi destekleyeceğini açıkladı!

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu'nun aldığı "28 Mayıs'taki seçimlerde oylar Recep Tayyip Erdoğan'a" kararı geniş yankı uyandırdı. Vatan Partisi il örgütleri de bu kararı, bulundukları şehirlerde kamuoyu ile paylaşıyor. 28’inci Dönem Vatan Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Gürkan Demir, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı açıklamada ABD-İsrail kaynaklı tehditlere dikkat çekti. Demir, “Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu bağlamda Türkiye cephesinde yer alan ve emperyalistlerin hedefinde olan Erdoğan için oy çağrısı yapıyoruz” dedi. Kararı, basın açıklamasını izleyen halktan büyük destek topladı.

Gürkan Demir açıklamalarında şunları kaydetti:“ Değerli Türk Milleti, değerli Seçmenler, 28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız.Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevzisinden belirliyor. Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele sürecindedir.Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır. Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, 2 küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Var olan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. “Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir. Türk milletine ve dünya kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kulladı.

 

>>Kurumsal Haber