Vali Gökmen Çiçek'in gençlik fotoğrafı sosyal medyada ilgi topladı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 18 Mayıs 2022 tarihinde Kayseri'deki görevine başladığı günden bu yana, şehrin kalkınması adına önemli projelerde ön ayak oldu. Sosyal, kültürel ve sportif anlamda birçok konuda destek çıkan Çiçek, sosyal medyayı da aktif şekilde kullanıyor. Kayseri paylaşımları da yapan Çiçek, şehrin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Vali Çiçek, son olarak sosyal medya hesabından yıllar öncesi ait fotoğraflarını paylaştı. Detaylar haberimizde…

Vali Gökmen Çiçek'in gençlik fotoğrafı sosyal medyada ilgi topladı

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri’ye geldiği günden bu yana faaliyetleri ile dikkat çekerken kısa sürede halkın sevgisini kazanmayı başardı. Özellikle 6 Şubat depremlerindeki üstün gayreti ile hem hükümet kanadında hem de halkın gözünde sempati kazandı. 

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, sosyal medyayı da en aktif kullanan bürokratlardan biri olurken, Kayseri’de de valilik desteğiyle yapılan projeleri, kendi hesabından paylaşarak tanıtmaya devam ediyor. 

Vali Çiçek, son olarak Instagram hesabının hikaye bölümünden 2 fotoğraf paylaştı. Geçmiş yıllara ait olan bu fotoğraflarda Çiçek’in gençlik halleri bulunuyor. Vali Çiçek, genç ve sakalsız halinin bulunduğu bu iki fotoğrafı ‘yıllar çabuk geçiyor’ diyerek takipçileriyle paylaştı.

Vali Gökmen Çiçek'in gençlik fotoğrafı sosyal medyada ilgi topladıVali Gökmen Çiçek Kimdir?

1978 Yılında Gebze’de doğan Gökmen Çiçek, ilk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kaymakamlık mesleğine başlayan Çiçek; Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 
2005 – 2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan Çiçek, yüksek lisans eğitimini ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında tamamladı. 2007 yılında Sivas-Akıncılar Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu’da Kaymakam olarak görev yaptı.
2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından, Yılın İdarecisi seçilen Çiçek; sırasıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde, Şube Müdürü, Personel Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde Şube Müdürü,  Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
26 Aralık 2018 Tarih ve 2018/260 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Personel Genel Müdürlüğü,10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Afyonkarahisar Valiliği görevine atandı.
12.05.2022 Tarih ve 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kayseri Valisi olarak atanmış olup 18.05.2022 tarihinde görevine başlamıştır.
Bilgisayar Mühendisi Sümeyra Çiçek ile evli olup iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.