Suç ve Ceza, Kayseri'ye geliyor!

Rus roman yazarı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin ünlü eserinden uyarlanan Suç ve Ceza, dev kadrosuyla Kayseri'ye geliyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde..

Suç ve Ceza, Kayseri'ye geliyor!

Tüm gösterimleri kapalı gişe, Dostoyevski’nin ünlü eserinden uyarlanarak sahnelenen Suç ve Ceza, 30 kişilik kadrosuyla 2 Haziran Pazar günü Kayseri’de tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

SUÇ VE CEZA’NIN ANA FİKRİ NEDİR?

Ana kahramana göre, kötü bir insanın yaşamına son vermek toplum için yapılmış en büyük iyiliktir. Suç ve Ceza metni, Rusya'nın sosyo-ekonomik durumunu ve insanların yaşadıkları sıkıntıları çok güçlü bir şekilde anlatan bir başyapıttır.

OYUN HAKKINDA..

Suç ve Ceza, Kayseri'ye geliyor!

İnsan nasıl suçlu sayılır? Dostoyevski’de adalet biterse suç mu başlar? Raskolnikov’a gerçek suç yoktur dedirtirken kendisi de buna inanmış mıdır? Fakir bir öğrenci Raskolnikov’a göre toplumun yararına olacaksa yasaların boyunduruğundan sıyrılma hakkı, kanunların çiğnenebileceğine inanma düşüncesi cinayet işlemeyi normalleştirir. Bu inanışla, Raskolnikov’un topluma zarar verdiğini düşündüğü tefeci kadını öldürmesi ile “Suç” ve “Ceza” kavramları derinlemesine tartışılmaya başlanır. Raskolnikov ve yaşamları en az Raskolnikov kadar ikilemeler, iç çatışmalar üzerine kurulmuş diğer karakterler aracılığıyla toplumsal değerlerirdelenir. “Ranskolnikov Sendromu” olarak tıp biliminde yer alan kavram da tam buradan gelir. Kişinin gücünün yetmeyeceğini bildiği halde kendi adaletini oluşturma çabası. Bir insan olağanüstü bir düşünceye ve bilgeliğe sahip ise toplumun adaleti için suç işleme hakkına sahip midir? Dostoyevski size bunu Raskolnikov’un çektiği acılar üzerinden sorgulatıyor. Gerçek suç var mı? Varsa cezasını kim veriyor? 
SUÇ ve Ceza, 2 Haziran Pazar günü izleyici karşısına çıkacak. 1.Gösterim: 16:00’da 2. gösterim ise 19:30’da İl Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluşacak.
Tiyatroya gitmek isteyenler için bilet satış noktaları;
Renkli Tebeşir Organizasyon(gişe)
Akuamarin (gişe)
Biletinial 
Biletix
Toplu bilet ve detay ve rezervasyon için 0536 294 00 06 nolu numaradan iletişime geçilebilecek.
“İnsanın ruhunu yücelten bir acı, ucuz bir mutluluktan daha değerlidir.”
-Dostoyevski