Özel Öğrencilere Özel Proje!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın talimatlarıyla hayata geçirilen Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi Havuz Kompleksi, öğrencilere hem ruhsal hem de bedensel açıdan büyük fayda sağlıyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'de...

Özel Öğrencilere Özel Proje!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin alanında en büyük engelsiz yaşam merkezlerinden biri olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, özel gereksinimli bireylerin eğitim ve tedavi ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve uluslararası standartların üzerine çıkabilmek için hizmet kompleksini günden güne büyütüyor.

Özel Öğrencilere Özel Proje!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliğinde kente kazandırılan ve Türkiye’ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, ‘Hizmette Engel Tanımıyoruz’ mottosuyla özel gereksinimli öğrenciler için Havuz Kompleksi'ni hayata geçirdi.

Tamamen özel gereksinimli bireylere yönelik olarak fiziki ve tedavi alanlarına sahip olan Engelsiz Kapalı Yüzme Havuzu, faaliyetlerine devam ediyor. 

Özel Öğrencilere Özel Proje!

Yüzme havuzundan sadece kayıtlı öğrenciler yararlanırken kompleks açıldığından bu zamana kadar haftada 150 öğrenci yüzme seansına devam ediyor.

Bu proje sayesinde, hidroterapi dışında yüzme havuzundan yararlanan özel gereksinimli çocukların da yüzme sporu sayesinde gelişimleri hem ruhsal hem de bedensel açıdan daha da iyi giderken, özellikle otizm tedavisinde yüzme büyük önem arz ediyor.

Özel Öğrencilere Özel Proje!

Çocuklar, seanslara yüzme hocasıyla beraber bireysel ya da ikişerli gruplar halinde alınıyor.
Özel öğrenciler, bu projeden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederken, veliler de Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere tüm ekibine hem teşekkür hem de dua ettiler.

Tüm Kasları Aktif Hale Getirmelerine Önemli Katkılar Sunuyor

4’üncü blok olarak inşası tamamlanıp hizmete başlayan havuz bölümünde yüzme havuzu, hidroterapi tedavi havuzları, fitness salonu, karanlık oda diye bilinen snoezelen odası, duyu bütünleme odası ve fizik-tedavi odaları bulunuyor.  

Özel Öğrencilere Özel Proje!

Havuz, engelli bireylerin vücudundaki tüm kasları aktif hale getirmelerine önemli katkılar sunuyor. Elde edilecek kazanımla birlikte engelli bireylerin sosyal yaşamda daha aktif rol almalarında, planlı çalışmalarında ve özgüven kazanmalarında büyük rol oynuyor. Bireysel anlamda yetenekli olan öğrencilerin, buradan aldıkları eğitimle beraber milli sporcu olma yolunda ilerlemeleri amaçlanıyor.