Orta Doğu gerilimi: Zam yolda!

Orta Doğu'da devam eden İsrail-Filistin çatışmaları, küresel çapta dengeleri sarsmaya devam ediyor. Bu siyasi gerilim sonucunda ekonomik alanda da yeni gelişmeler yaşanıyor. Akaryakıt sektöründe ise zam bekleniyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Orta Doğu gerilimi: Zam yolda!

Orta Doğu'da devam eden İsrail-Filistin çatışmaları, küresel çapta dengeleri sarsmaya devam ediyor. Bu siyasi gerilim sonucunda ekonomik alanda da yeni gelişmeler yaşanıyor. Akaryakıt sektöründe ise zam geleceği söylentileri dolaşırken 16 Ekim Pazartesi gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatında artış bekleniyor.

Orta Doğu'daki çatışmaların akaryakıt fiyatlarına etki edebileceği konusunda uzmanlar uyarırken petrol fiyatlarının bölgedeki istikrarsızlık nedeniyle dalgalanabileceği ve akaryakıt fiyatlarına yansıyabileceği belirtiliyor. Bu kapsamda benzine zam beklenmezken, motorine 2 lira 13 kuruş zam bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta akaryakıtta sürücüleri sevindiren bir hamle yapılarak, 6 Ekim'de benzinin litresine 2 lira 10 kuruş, 7 Ekim'de ise 1 lira 17 kuruş indirim gelirken 8 Ekim'de ise motorine 2 lira 92 kuruş ucuzlamıştı. Bu indrimin ardından benzin 33-34 lira, motorin ise 37-38 liraya gerilemişti.

Ancak İsrail-Filistin çatışmaları küresel çapta ekonomik dalgalanmalara sebep oldu. Uluslararası ekonomi çevreleri, Orta Doğ'da yaşanan gelişmeleri yakından izliyor ve bu sürecin enerji sektöründeki olası etkilerini değerlendiriyor. Gelişmelerin piyasalara olan etkileri, önümüzdeki günlerde netleşecek...