Meteoroloji alarm verdi – Kayserililer dikkat!

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen iç bölgelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Meteorolojinin alarm verdiği 10 il içerisinde Kayseri de bulunuyor mu? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde…

Meteoroloji alarm verdi – Kayserililer dikkat!

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen iç bölgelere ilişkin açıklamalarda bulunarak, sis, don ve buzlanma tehlikesine karşı uyarıda bulundu. Meteorolojinin alarm verdiği 10 il içerisinde Kayseri de bulunuyor mu? Detaylar Kayseri Anadolu Haber’de…

Meteoroloji alarm verdi – Kayserililer dikkat!

Meteorolojiden edinilen bilgilere göre, Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, ve Güneydoğu Anadolu ile Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu’nun güneyi ve batısı, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Mersin, Adana, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların, Kars, Ardahan ve Ağrı ile kuzey ve doğu ilçeleri başta olmak üzere Erzurum çevreleri ve Muş’un yükseklerinde kuvvetli (10-20 cm), Bitlis, Van’ın kuzey ve güney ilçeleri, Siirt’in yüksekleri, Şırnak’ın doğusunun yüksekleri ile yüksek kesimleri başta olmak üzere Hakkâri’de yer yer yoğun (20 cm üzeri) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteoroloji Uzmanı Orhan Şen de konuyla ilgili açıklamada bulunarak, ‘Bugün salı yağış güneydoğuda yağmur doğu anadoluda kar şeklinde. Doğuda çiğ iç bölgelerde Sis don ve buzlanma tehlikesi. İstanbul 9 İzmir 12 Antalya 20 Ankara 4 Trabzon yağmurlu 7 C’ ifadelerini kullandı.