Memura kira katkısı mı geliyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kira fiyatlarındaki fahiş fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulunurken, büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı verileceğinin de müjdesini verdi. Peki memura kira katkısı ne demek? Kira fiyatlarıyla ilgili ne gibi önlemler alınacak? Detaylar haberimizde..

Memura kira katkısı mı geliyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu büyükşehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı verileceğini söyledi.

Memura kira katkısı mı geliyor?
Fahiş kira artışlarına tepki gösteren Çavuşoğlu, “Bu ahlaki de değil, insani de değil. Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz” dedi.

Memura kira katkısı mı geliyor?
“NE AHLAKİ NE İNSANİ”
Kira fiyatlarında yaşanan artışı eleştiren Bakan Çavuşoğlu, “Bu ahlaki de değil, insani de değil. Yasal düzenlemelerle ve ilave tedbirlerle gereğini yapacağız. Büyük şehirlerde memurlara il ve ilçe bazında kira katkısı vereceğiz. TOKİ eliyle bölgemize yeni konutları da süratle kazandırıp arz talep dengesini sağlayacağız. İkinci konu da bazı ilçelerimizin tarım teşviklerinden mevzuattaki hükümler nedeniyle faydalanamamış olması" ifadelerinde bulundu.

Memura kira katkısı mı geliyor?

Çavuşoğlu, "Tarım Bakanlığımızla bunu görüşerek hemen bir çalışmaya başladık. En kısa sürede sonuç alarak Antalya'mızın batısından doğusuna her ilçemizin eşit istifadesine sunacağız. Antalya'mızın tüm sorunlarını ortak bir akıl ile hep birlikte çözmek için Cumhur İttifakı milletvekilleri olarak gece gündüz çalışacağız” dedi.