Konya'da satılıyor Kayserililer tepki gösteriyor!

'Konya'da binlerce kilo et sucuk çok ucuza satılacak - Kilosu 195 lira!' başlıklı haberi gören Kayserililer satışın yapıldığı markete tepki gösterdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Konya'da satılıyor Kayserililer tepki gösteriyor!

Türkiye genelinde et ürünlerine yönelik vatandaşları cezbeden kampanyalar yapılıyor. Son olarak Konya’da bir markette 195 TL’ye satışı başlayan et sucuklarına Kayserililer büyük tepki gösterdi. 

Konya'da satılıyor Kayserililer tepki gösteriyor!

Dana sucuğun kilogram fiyatı 500 TL’ye kadar dayandı. Bazı kasaplarda ve marketlerde 500 TL’den de daha fazlaya sucuk satılıyor. Vatandaşlar, eskisi gibi sucuk tüketemediği için alternatif arayışına giderek kampanyalı ürünleri tercih etmeye başladı. 

Bu kapsamda Konya’da bir market et sucuklarda kampanya düzenleyerek 195 TL’ye et sucuk satmaya başladı. Vatandaşlar ucuza sucuk alabilmek için kampanyanın düzenlendiği markete akın etti.

Kayseri’de 400- 700 TL arasında seyreden sucuk satışları ile bu fiyatlar kıyaslandığında ise Kayserili sucuk ustaları duruma büyük tepki gösterdi.

Kayserililer 195 TL’ye sucukta kesinlikle bir hile olduğunu belirtirken, bu sucukları yiyenlerin zehirlenme ihtimalinin de olduğunu dile getiriyor.

Konya’da geçtiğimiz günlerde bir esnaf daha sucukta indirime gitmiş, Afyon sucuğunun kilosunu 100 TL’ye satışa sunduğunu söylemişti. Etin pahalı olduğu bir dönemde kilosu 100 TL’den sucuk satmanın mümkün olmadığını söyleyen vatandaşlar arasında da tartışma çıkmıştı.