Kocasinan'da Yeşil Alan Rekoru Kırılıyor!

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, bu yıl kişi başına düşen bu miktarı 18 metrekareye çıkartarak, yeni bir rekor elde edeceklerini söyledi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde...

Kocasinan'da Yeşil Alan Rekoru Kırılıyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kocasinan Belediyesi, yeşil alanda da yeni rekora hazırlanıyor. Bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yapılan yatırımlarla Kocasinan’da kişi başına düşen bu miktarı 15,65 metrekareye ulaştığını belirten Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, bu yıl ise kişi başına düşen bu miktarı 18 metrekareye çıkartarak, yeni bir rekor elde edeceklerini söyledi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Kocasinan bırakmayı hedeflediklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlıkta yetiştirilen 320’den fazla türde saksılı ağaç ve 450 bin ’den fazla bitki kapasitesi ile bitkisel materyal temini açısından Türkiye’nin en büyük üretim ve lojistik üssü fidanlığı bünyesinde barındırdıklarını ifade etti.

Yapılan çalışmalarla ‘Yeni bir yemyeşil Kocasinan’ inşa ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, 'Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Kocasinan için çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Mahallelerimizin arasında irili ufaklı her türlü park alanlarımızı yeniledik ve Kocasinan’ın dört bir yanında parklar yapıyoruz. Yaptığımız parklarla Kocasinan’ı yeşile bürünmüş bir ilçe haline getiriyoruz. Özellikle daha fazla park ve yeşil alanlar oluşturarak, ilçeyi yeşil alan oranıyla dünya normlarının iki katına çıkarttık. Daha yeşil Kocasinan kapsamında yaptığımız çalışmalarla ilçemizdeki park sayısını 524’e yükselttik. Bu kapsamda ilçemize toplam 2 Milyon 614 bin 761 metrekare yeşil alanı Kayserili vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Büyükşehir Belediyesi’nin Kocasinan sınırları içerisindeki 55 adet büyük park ve 3 Milyon 785 bin 200 metrekare yeşil alan ile toplam Kocasinan’ımızda 6 Milyon 399 bin 961 metrekare yeşil alan olmaktadır. Bilindiği üzere Dünya standartlarına göre kişi başına düşen yeşil alan miktarı 9 metrekare iken, yaptığımız hizmetlerle Kocasinan’da kişi başına düşen bu miktar 15,65 metrekareye ulaşmıştır. Dünya standartlarının üzerine çıkmamıza rağmen bunu kendimiz için yeterli görmeyerek, daha yeşil bir Kocasinan için gayretimizi devam ettiriyoruz. Bu yıl ise kişi başına düşen bu miktarı 18 metrekareye çıkartarak, yeni bir rekor elde edeceğiz. Bütün gayretimiz, çabamız, bölge sakinlerine daha mutlu olacakları bir ortam hazırlamak içindir. Şimdiden parklarımız, Kocasinan’a ve Kayseri’ye hayırlı olsun' ifadelerine yer verdi.

'Yapılan her bir çalışma daha güzel bir Kocasinan içindir' diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın daha da güzelleşmesi için yeni parklar yapmaya devam edeceklerini ifade etti.