Kayserispor'da Ali Çamlı PFDK'ya sevk edildi

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Duckens Nazon ve Konyaspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ayrıntılar Kayseri Anadolu Haberin Kayseri haberinde...

Kayserispor'da Ali Çamlı PFDK'ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, 21.05.2024 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) yapılan sevk raporlarını açıkladı.

TFF'nin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, bir müsabakadaki "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. Maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 7/1 Maddesi uyarınca; ayrıca "sportmenliğe aykırı hareketleri" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. Maddesi uyarınca ve müsabaka sonrası basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamalarda yer alan "hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında beyanları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. Maddesi uyarınca 21.05.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

Kayserispor Kulübü futbolcusu Duckens Nazon ise aynı müsabakada 'kural dışı hareketi' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. Maddesi uyarınca 19.05.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildi.

Diğer yandan, Konyaspor Kulübü, 18.05.2024 tarihinde oynanan Kayserispor - Konyaspor Trendyol Süper Lig müsabakasındaki 'çirkin ve kötü tezahüratı' nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. Maddesi uyarınca ve saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. Maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi.