Kayserililere 'Oh dedirtecek' haber geldi – Borçlarınız siliniyor!

Kayserilileri 'Oh dedirtecek' yeni bir gelişme yaşandı. Biriken borçlarınız siliniyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayserililere 'Oh dedirtecek' haber geldi – Borçlarınız siliniyor!

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren, Kayserilileri de sevinçten havalara uçuracak yeni bir gelişme yaşandı. Ekonomik sıkıntı yaşayan Kayserililer bu haberler rahat bir nefes alacak. Biriken borçlarınız teker teker silinecek. 

Yüksek enflasyon, döviz kurlarındaki hareketlilik derken TBMM tarafından müjdeli bir haber geldi. TBMM tarafından onaylanan kararla biriken borçlar tek tek silinecek.

TBMM’nin aldığı kararla birlikte vergi borçları, trafik cezaları ve SGK sigorta primleri gibi kamu borçları tamamen silinecek.

Aktarılan bilgilere göre, 2024 yılında devlet destekli borç geri ödeme kredileri, borçlu vatandaşlara büyük bir imkân sunuyor. Bu krediler sayesinde borçlarınızı tek bir çatı altında toplayabilir ve daha uygun ödeme koşullarıyla geri ödeyebilirsiniz. Ancak, aynı zamanda sicil affı da geliyor.

Sicil affı çerçevesinde, kredi itibarınız, gelir düzeyiniz ve kredi geçmişiniz gibi faktörler değerlendirilerek borçlu vatandaşlar kara listeden çıkarılacak.

Ancak, detaylar henüz netlik kazanmadı. Sicil affının uygulanacağı koşullar belirsizliğini koruyor. Bu nedenle, borç batağındaki vatandaşlar için bu fırsatlardan yararlanmak için dikkatli olmak çok önemli.

Başvuru sürecini doğru bir şekilde tamamlamak ve koşulları doğru bir şekilde anlamak gerekiyor.