Kayserililer dikkat: İstihdam kapısı aralanıyor!

Kayserili iş arayan vatandaşlara istihdam kapısı bu kez de bakanlıklar tarafından aralanıyor. İşte kalem kalem alım yapılacak pozisyonlar.... Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Kayserililer dikkat: İstihdam kapısı aralanıyor!

Kayserili iş arayan vatandaşlar için 19 kurum istihdam kapısını araladı. Buna göre uzman yardımcısından, büro personeline, koruma güvenlik personnelinden müfettişe kadar birçok pozisyonda alım yapılacak. İşte detaylar...

Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarının heyecanla beklediği alımlar başlıyor. Buna göre 1903 kişiye istihdam sağlanacak. Bu karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı 142 Sözleşmeli Personel Alacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, avukat, destek, mühendis, ve büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonlarında toplam 142 sözleşmeli personel alımı yapacak.  

İlanda belirtilen şartlara bakanlığın sitesinden ulaşılabilir Başvurular, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 1271 Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavla 1271 Gelir Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Başvurular, belirli tarihler arasında internet üzerinden sınav sistemi şeklinde yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı 7 Avrupa Birliği İşler Uzman Yardımcısı Alacak

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı pozisyonunda 7 personel alacak.
Başvurular, e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacak.

Sağlık Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, çeşitli pozisyonlar için toplamda 25 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular, belirli tarihler arasında kabul edilecek.

Diğer kamu kurumlarının alım ilanlarında ise çeşitli tarihlerde ve farklı başvuru şartlarıyla duyuruldu. Başvuruların ilgili kurumların resmi internet siteleri üzerinden yapılması gerektiği belirtildi.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı 5 Personel Alımı Yapacak

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, 6 – 10 Mayıs 2024 tarihleri arasında 1 adet Uzman Personel ve 2 adet Destek Personeli pozisyonu için Giriş Sınavı, 1 adet Uzman Personel pozisyonu için ise Seçme Sınavı yapılacak.

Başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden en geç 18 Nisan 2024 günü sonuna kadar yapılabilecek.

TBMM 157 İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda noter huzurunda dijital ortamda yapılacak kura çekimi usulüyle 157 sürekli işçi alımı yapılacak.

21 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Mart 2024 tarihinde saat 23:59'da sona erecek.

TTK 2 Müfettiş Yardımcısı Alacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına Zonguldak'ta görevlendirilmek üzere, yarışma sınavı ile 8. dereceden 2 Müfettiş Yardımcısı alacak.

15 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 26 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

YÖK 16 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanlığı (YÖK) 1 Kıdemli Yazılım Mimarı, 2 Kıdemli Bilişim Uzmanı, 9 Bilişim Uzmanı, 2 Çözümleyici, 2 Programcı olmak üzere toplamda 19 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olan, biri Java olmak üzere güncel programlama dillerinden en az ikisini bilen, En az D düzeyinde YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilmiş bir yabancı dil belgesine sahip olan ve 2022 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan alan adaylar ilana başvuru yapabilecek.

22 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Türkiye Ulusal Ajansı 96 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Türkiye Ulusal Ajansı sözlü olarak gerçekleştirilecek giriş sınavı ile çeşitli unvanlarda 96 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

18 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Kıyı Emniyeti 3 Personel Alımı Yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 3 personel alımı yapacak. Söz konusu personeller daimi işçi statüsünde alınacak.

Bu kapsamda, 2 büro personeli EKPSS ile 1 büro personeli KPSS P3 puan türüyle alınacak. İlana başvurular, 1 Nisan'a kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak.

Alıma ilişkin detaylar, Türkiye İş Kurumunun "https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx" internet adresinde yayımlandı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Antalya, Burdur ve Isparta illerinin kalkınması ve gelişmesinde vazifelendirilecek seyahat engeli olmayan 2 uzman personel alımı yapacak.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının merkezi Isparta ili olup ajansın faaliyet alanları Antalya, Burdur ve Isparta illeridir. Sınavda başarılı olanlar Ajans Genel Sekreterliğinin uygun göreceği bu illerin birinde çalışacak.

1 Nisan 2024 tarihinde başlayan başvurular 19 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

EPDK Personel Alımı Için Kılavuz Yayımlandı (3)

Dicle Kalkınma Ajansı 2 Sözleşmeli Personel Alacak 

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerinde çalıştırılmak üzere 2 uzman personel alımı yapacak.

25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi 3 Sözleşmeli Personel Alacak

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Kıdemli Ağ Uzmanı, Sistem Uzmanı-A, Sistem Uzmanı-B, Yazılım Uzmanı unvanlarında 4 sözleşmeli personel alımı yapacak.

11 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 25 Mart 2024 tarihinde sona erecek.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 3 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü 1 Ağ Yönetim Uzmanı, 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Yazılım Önyüz (Front-End) Geliştirme Uzmanı olmak üzere 3 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 17 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 5 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak 

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğü, 3 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi), 2 Büro Personeli unvanında 5 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Başvurular 29 Mart 2024 tarihinde sona erecek.

Eskişehir Teknik Üniversitesi 8 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Büro Personeli ve Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonları için 8 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Başvurular 27 Mart 2024 tarihinde sona erecek.

Kastamonu Üniversitesi 2 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü büro personeli unvanında Genel Sekreterlik birimi için yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın sözleşmeli personel alacak.

19 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 2 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Yalova Üniversitesi 109 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak 

Yalova Üniversitesi Rektörlüğü; 35 Destek Personeli (Peyzaj, Park/Bahçe ve Temizlik İşleri, Basit Bakım, Onarım), 2 Tekniker, 7 Teknisyen (İnşaat, İklimlendirme ve Soğutma, Sıhhi Tesisat, Elektrik, Ahşap veya Metal), 25 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 40 Büro Personeli olmak üzere toplamda 109 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Ortaöğretim mezunları KPSS P94, Ön lisans mezunları KPSS P93, Lisans mezunları da KPSS P3 puan türleri ile değerlendirilecek.

25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 8 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.

Selçuk Üniversitesi 45 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak 

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü; 5 Büro Personeli, 19 Destek Personeli, 15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Diyetisyen, 1 Mühendis (Bilgisayar), 4 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Görüntüleme) olmak üzere toplamda 45 sözleşmeli personel alımı yapacak.

25 Mart 2024 tarihinde başlayan başvurular 15 Nisan 2024 tarihinde sona erecek.