Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu da başladı. Yaz aylarında daha çok hareketlenmesi beklenen düğün sezonu cepleri yakacak. Türkiye'de bu yıl düğün yapmanın maliyeti dudak uçuklatan rakamları bulurken, 'Evleneceğiz diye cebimizde para kalmayacak' yorumlarını beraberinde getirdi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte düğün sezonu da başladı. Yaz aylarında daha çok hareketlenmesi beklenen düğün sezonu cepleri yakacak. Türkiye’de bu yıl düğün yapmanın maliyeti dudak uçuklatan rakamları bulurken, 'Evleneceğiz diye cebimizde para kalmayacak' yorumlarını beraberinde getirdi.

Düğün fiyatlarında yaşanan artışın Kayseri’ye nasıl yansıyacağı ise merak ediliyordu. Sektörden kurumlarla yaptığımız görüşmelere neticesinde Kayseri’de bu yıl düğün maliyetini sizler için derledik.

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

İşte Fiyatlar;

Düğün mekanı; Düğünler yemekli ve yemeksiz olmak üzere Kayseri’de organize ediliyor. Kayseri’de bulunan salonların genelinde Cuma- Cumartesi ve Pazar günleri sadece yemekli düğün organize ediliyor. Ortalama salonlarda yemekli düğün fiyatı 350TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Yemek fiyatları da iyi bir salon için kişi başı 1000 TL civarında seyrediyor. Yani 500 kişilik bir yemekli düğün yapmak isterseniz ortalama 500 Bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ordör tabaklı hafta içi bir düğün yapmak isterseniz de ortalama 50-300 bin TL arasında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

Gelinlik fiyatları kiralama ve satın alma için 5 bin ila 90 bin TL arasında değişiyor.

Kına Gecesi; Kayseri’de kına gecesi düğünün olmazsa olmazlarından. Kına gecesinde Kayseri’de genellikle gelin 3 kıyafet giyiyor. Kınada giyilecek kıyafetler kiralansa veya satın alınsa da 20 bin TL’den başlayan fiyatlarla model ve kumaşa göre 50 bin TL’ye kadar alınabiliyor.

Kına salonları da her şey dahil 35 bin TL’den başlayan fiyatlarla 200 bin TL’ye kadar bütçe çıkarıyor.

Kuaför fiyatları; Kayseri’nin önde gelen kuaförlerinde hazırlanmak isteyenler kına ve düğün için 12 ila 16 bin TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Ayrıca kına gecesinde kuaförü yanında isteyen gelinler için de 2 bin ila 6 bin TL tekrar bütçe ayrılması gerekiyor.

Damat tıraşında da iyi bir kuaförü tercih eden damatları 2500- 5 bin TL arasında ödeme çıkıyor. Ortalama bir berberde bu fiyat 1000-1500 TL arasında değişiyor.

Araba Süslemesi; Düğün arabası süslemesi için de ortalama ve lüks olmak üzere hizmetler sunuluyor. Ortalama araç süslemesinde fiyatlar 1500-2500 TL arasında değişirken, lüks araç süslemesinde fiyatlar 4 bin TL’den başlıyor, isteğe bağlı fiyatlar 20 bin TL seviyesine kadar çıkıyor.

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

Nişan; Nişanda gelinin kuaför masrafı 2 bin ila 4 bin TL arasında değişiyor. Nişan salonları için de fiyatlar 19 bin TL’den başlıyor. Nişanını davet evinde daha az kişi ile yapmak isteyenler için de fiyatlar 4 bin TL’den başlıyor.

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…

Ev Eşyaları; Ev eşyaları için fiyatlar 300 bin ile 400 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Tabi bütçeye göre bu fiyatlar azalabiliyor ve artabiliyor.

Fotoğraf Çekimi; Düğün gününü ileri ki yıllarda hatırlamak için çekim yaptırmak isteyen bir çiftin 5 bin ile 10 bin TL arasında bütçe ayırması gerekiyor.

Kayserililer Bu Yaz Yandı! – Cebinizde Para Kalmayacak…