Kayserili fırıncı ekmeğin fiyatını düşürdü

Kayserili fırıncı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında hayatını kaybedenler nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan edilmesinin ardından, Kayserili bir fırıncı farkındalık yaratmak adına ekmeğin fiyatını düşürdü. Detaylar Kayserili Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayserili fırıncı ekmeğin fiyatını düşürdü

Kayserili fırıncı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında hayatını kaybedenler nedeniyle 3 günlük ulusal yas ilan edilmesinin ardından farkındalık oluşması için 6,5 TL’ye satılan 200 gram ekmeği 5 TL’ye düşürdü. Fırıncı Benal Akyel, 'İnşallah bu savaşın sonlanmasını ve oradaki halkın güzel günlere erişmesini diliyorum' dedi.

İsrail’in geçtiğimiz gün Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’nde yüzlerce kişinin ölümüne neden olan saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkede 3 günlük ’ulusal yas’ ilan etmişti. Kayserili bir fırıncı da farkındalık oluşması için 6,5 TL’ye satılan 200 gram ekmeği 5 TL’ye satmaya başladı. Bölgedeki savaşın biran önce durmasını isteyen Akyel, "İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar nedeniyle Cumhurbaşkanımız 3 günlük yas ilan etti. Biz de 6,5 TL olan 200 gram ekmeği farkındalık olması amacıyla 5 TL’ye satmaya karar verdik. İnşallah bu savaşın da sonlanmasını ve oradaki halkın güzel günlere erişmesini diliyorum" dedi.

Akyel, bir buçuk hafta boyunca ekmeği 5 TL’den satacaklarını sözlerine ekledi.