Kayseri o üretimde ilk sırada: Yeni adresi ise belli oldu!

Kayseri'deki Aspir Yağı üretimi Türkiye 'deki üretim listelerinde ilk sırada yer alıyor. Aspir yağının kent içerisindeki yeni üretim adresi ise dikkatleri üzerine çekti. Başkan açıklama yaptı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Kayseri o üretimde ilk sırada: Yeni adresi ise belli oldu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri'deki Aspir Yağı üretimi Türkiye 'deki üretim listelerinde ilk sırada yer alıyor. Aspir yağının hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından birçok faydası bulunurken Ağırnas Mimarsinan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üye kadınları ise üretimde göze çarpıyor. Başkan Palancıoğlu, ''Ulusal zincire aspir yağı farklı boyutlarda üretilerek satılacak.'' dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi tarafından tahsis edilen binada Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in himayelerinde kurulan Ağırnas Mimarsinan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Kayseri o üretimde ilk sırada: Yeni adresi ise belli oldu!

Aspir yağının hem ekonomik açıdan hem de sağlık açısından birçok faydası olduğun belirten Başkan Palancıoğlu, “Burada yeni kurulan Kadın Kooperatifimiz vasıtasıyla aspir yağı üretiliyor. Kayseri Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in himayelerinde kurulan Kadın Kooperatifi’ne biz de belediyemize ait bir binayı bakım ve onarımını yaparak tahsis ettik. Aynı zamanda tefrişini de biz yapıyoruz. Sayın Valimiz de sağ olsun, burada alet ve ekipmanları, yağ çekme makinalarını tedarik etti. Aspir yağı almak isteyen vatandaşlarımız gelip buradan satın alabilecekler. İçerisinde cafe olacak. Vatandaşlarımız burada çay, kahve içebilecekler. Kadınlar arasında büyük bir dayanışma söz konusu. Vali Bey’in ayarlamasıyla özel bir firmaya, ulusal zincire aspir yağı farklı boyutlarda üretilerek satılacak. Ağırnas Mahalle Muhtarımıza, Ağırnas Kadın Kooperatifi Başkanımıza ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da bu iş büyüyerek devam edecek. Biz de Melikgazi Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi.

Kayseri o üretimde ilk sırada: Yeni adresi ise belli oldu!

Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif Başkanı Şerife Tural, başta Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu olmak üzere kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek Ağırnas kadınlarına çalışmalarıyla örnek olacaklarını, aspir yağı üretim işini geliştirmek istediklerini ifade etti.