Kayseri Havalimanı'nda Yeni Gelişmeler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Kayseri Havalimanı'nın uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde…

Kayseri Havalimanı'nda Yeni Gelişmeler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Kayseri Havalimanı’nın 2024 Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

Kayseri Havalimanı'nda Yeni Gelişmeler

Nisan Ayı Verileri

DHMİ Genel Müdürlüğü, Kayseri Havalimanına ait nisan ayı istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Kayseri Havalimanı’nda nisan ayında, iç hat yolcu trafiği 180 bin 347, dış hat yolcu trafiği 34 bin 889 oldu. Paylaşılan verilere göre Kayseri’de, nisan ayında toplam 215 bin 236 yolcuya hizmet verildi. Kayseri Havalimanı’na iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda bin 156, dış hatlarda 228 olmak üzere toplamda bin 384’e ulaştı. Edinilen bilgilere göre yük trafiği ise nisan ayında toplamda 2 bin 370 ton oldu.

Kayseri Havalimanı'nda Yeni Gelişmeler

4 aylık dönemde ise Kayseri Havalimanı’nda yolcu trafiği 772 bin 395, uçak trafiği 5 bin 287, yük trafiği ise 8 bin 317 ton olarak gerçekleşti.

Kayseri havalimanının yeni terminal binası ise Şubat ayında hizmete girmiş, ilk seferi de İstanbul Sabiha Gökçen-Kayseri seferini yapan AnadoluJet'in 7296 sefer sayılı uçuş olmuştu.