Kayseri firmaları, yeni pazarlara açıldı

Dünyanın en büyük fuar organizatörü İngiliz Informa Markets tarafından düzenlenen CBME fuarına Kayserili firmaların da katıldı. CBME Türkiye'nin sonuç raporuna göre, fuarı ilk kez ziyaret eden yabancıların oranı yüzde 63 oldu. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde…

Kayseri firmaları, yeni pazarlara açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayserili firmaların da katıldığı CBME Türkiye’nin sonuç raporuna göre, fuarı ilk kez ziyaret eden yabancıların oranı yüzde 63 oldu. Kayseri’den katılan firmalar ise; Akın Butik, Bebeyatmaz, Mor Cadde - MorDesign Global markalarının katıldığı Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye’yi, 124 ülkeden toplam 15 bin 412 sektör profesyoneli ziyaret etti. 

Kayseri firmaları, yeni pazarlara açıldı

Informa Markets tarafından düzenlenen ve 30 yılı aşkın süredir Orta Doğu, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Rusya-BDT bölgelerindeki bebek ve çocuk ürünlerine dair sektör ihtiyaçlarını karşılayan fuarın son buluşmasında, uluslararası ziyaretçi oranı yüzde 32 oldu. En yoğun ziyaret sırasıyla Cezayir, Rusya, Libya, Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Kazakistan, İran, Yunanistan ve Ukrayna’dan gerçekleşti. Sektörünün 2024 ihracatına doğrudan katkı sağlayan CBME Türkiye’nin 42. edisyonu 11-14 Aralık tarihlerinde, Istanbul Fuar Merkezi’nin 1-2-4 ve 8 numaralı salonlarında yapılacak.

Türk firmalarla birlikte Çin, Mısır, Hindistan, Kırgızistan, Filistin, Polonya, Portekiz, İngiltere ve Özbekistan’dan katılımcıların stant açığı Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’na 125’i ilk kez olmak üzere, 1.100’den fazla marka katıldı. Çin Pavilyonu, Start-up alanı, New Comers alanı gibi yeni stant alanlarının yer aldığı fuarda katılımcılar, 0-16 yaş aralığında bebek, çocuk ürünleri ile 65 binin üzerinde İlkbahar-Yaz 2024 sezon koleksiyonlarını sergiledi. 

Türkiye’ye gelen yurt dışı ziyaretçilerin yarısı, Orta Doğu ile Afrika’dan

Milyar dolarlık bebek & çocuk ürünleri sektörünü 41’inci kez İstanbul’da buluşturan CBME Türkiye, en çok yabancı ziyaretçiyi yüzde 31 oranıyla Orta Doğu, yüzde 28’le Kuzey ve Sahra Afrika, yüzde 19 ile Rusya ve BDT, yüzde 16 ile de Avrupa ve Balkanlar’dan ağırlardı. Bu bölgelerin yanı sıra Asya, Kuzey ve Güney Amerika ve Okyanusya’dan da ziyaretçiler fuarı takip etti. 

Katılımcı ve ziyaretçilerin, fuardan fazlasıyla memnun ayrıldığını vurgulayan CBME Türkiye Fuar Direktörü Hatice Dinçer; ‘Aldığımız geri bildirimlere göre katılımcılarımız, fuarımızı sektörünün en önemli buluşma adreslerinden birisi olarak nitelendirirken, diğer uluslararası benzerlerine göre çok daha başarılı görüyor. CBME Türkiye sayesinde çok sayıda sipariş aldıklarını ifade eden katılımcı firmalar, özellikle yeni ürünler konusunda da organizasyonumuzu başarılı buluyor’ diye konuştu. 

Yeni ortaklıklar kurulmasına yardımcı oluyor

Dinçer, ziyaretçiler açısından da CBME Türkiye’nin beklentileri karşılayan bir fuar olduğunu belirterek şöyle dedi; ‘Fuarımızı, çoğunluğu perakendeciler, büyük mağazalar ve e-Ticaret platformları olmak üzere, toptancılar, üreticiler ve marka sahipleri, tedarikçiler, satın alma ofisleri, ithalatçılar ve distribütörlerin oluşturduğu ziyaretçiler takip ediyor. Ziyaretçilerimizden, işlerinin büyümesi, yeni ortaklıklar ve pazarlarını genişletmeye olan katkısı dışında fuarın büyüklüğüne, kalitesine ve şıklığına hayran kaldıkları yönünde çok fazla yorum aldık. Katılımcı ve ziyaretçi görüşlerinin de yer aldığı fuar videoları yakın zamanda CBME Türkiye’nin Youtube, Instagram ve TikTok hesaplarından izlenebilecek. Şubat ayı itibariyle stant satışlarına başlanmasını, Haziran ayı itibariyle de online ziyaretçi kaydının açılmasını planlıyoruz. Dileyenler, şimdiden ön ziyaretçi kayıtlarını tamamlayıp, kayıt açıldığında erkenden haberdar olabilirler.’