Kayseri'de Güncel Hal Fiyatları (5 Temmuz)

Kayseri'de güncel hal fiyatları belli oldu. Taze meyve ve sebze piyasası hareketli günler yaşarken, markette fiyatlar düşmeyince vatandaşlar halden alışveriş yapmaya yöneldi. Peki, Kayseri'de bugün hal fiyatları nasıl? Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde…

Kayseri'de Güncel Hal Fiyatları (5 Temmuz)

Kayserililerin sıkça takip ettiği meyve sebze halindeki güncel fiyatlar, vatandaş tarafından araştırılıyor. Mevsim geçişlerinde fiyatlar güncelleniyor. Yaz sebzeleri pahalanırken kış sebzeleri de ucuzluyor. Son yıllarda artan meyve sebze fiyatlarından sonra vatandaş alışverişini manavdan değil, meyve ve sebze halinden toplu bir şekilde almayı tercih ediyor. 

Esnafların ve pazarcıların yoğun olarak takip ettiği hal fiyatlarını, artık marketlerden yüksek fiyata ürün almak istemeyen vatandaşlar da yakından takip ediyor. Kayseri’de birçok vatandaş, hal fiyatlarının daha uygun olması sebebiyle komşularıyla birleşerek ürünleri kasa kasa alıp paylaşarak, karlı alışveriş yapıyorlar. 

İşte 5 Temmuz Güncel Hal Fiyatları:

Meyveler:

Şeftali: 30 TL
Nektari: 40 TL
Kiraz: 40 TL
Kayısı: 20 TL
Muz: 30 TL
Anjelika Erik: 30 TL
Akça Armut: 40 TL
Çilek: 80 TL

Sebzeler:

Domates Tane: 10 TL
Yerli tip Domates: 20 TL
Salkım Domates: 17 TL
Çeri Domates: 25 TL
Pembe Domates: 18 TL
Yamula Patlıcanı: 28 TL
Kemer Patlıcan: 16 TL
Sivri Biber: 30 TL
Çarliston Biber: 27 TL
Köy Biberi: 27 TL
Cin Biber: 35 TL
Patates: 11 TL
Kuru Soğan: 11 TL
Sarımsak: 80 TL
Karpuz: 10 TL
Kavun: 12 TL

Bu fiyatlar 1. sınıf kalite ürünlerin fiyatlarıdır. İkinci ve üçüncü sınıf kaliteli ürünlerin fiyatlarında 5-10 TL arasında düşüşler yaşanıyor.