Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Kayseri'ye gelince ailecek gezip görebileceğiniz, alışveriş yapacağınız ve vakit geçirebileceğiniz Kayseri'nin gözdesi olan alışveriş merkezlerini sizin için derledik. Kayseri'de kaç adet AVM var? Detaylar, Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde…

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Giyimden elektroniğe, ev eşyalarından kozmetiğe, kitaptan gıdaya birçok ürünün satıldığı mağazaların bulunduğu AVM’lerde özellikle hafta sonu aileler büyük vakit geçirmekte. Ayrıca AVM'lerde, sinema salonları, restoranlar, kafeler, oyun alanları, spor salonları gibi eğlence ve dinlenme alanları da bulunabilir. Bu tür tesisler, tüketicilerin hem alışveriş yapabilecekleri hem de zamanlarını keyifli bir şekilde geçirebilecekleri bir mekân sunar.
Kayseri’de de insanların en fazla vakit geçirdiği alanlardan biri AVM’ler oluyor.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Kayseri’de kaç tane alışveriş merkezi var?

Kayseri’de 8’i büyük olmak üzere toplamda 11 alışveriş merkezi bulunmakta.
Gelin Kayseri’deki alışveriş merkezlerini tanımaya başlayalım…

1-KUMSmall FACTORY AVM

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Dünyanın ünlü yerli ve yabancı markalarını bir araya getirmiş olan KUMSmall Factory AVM  alışılmışın dışında tasarlanan, Türkiye ve Avrupa'nın en büyük karma alışveriş merkezidir. 365 gün mobilya fuarı anlayışı ile inşa edilen KUMSmall yüzlerce mobilya mağazası ve mobilya çeşitliliğinin yanı sıra bir sosyal yaşam alanıdır.

İldem, Beyazşehir, Cumhuriyet Meydanı, Otogar, Şehir Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Mobilyakent ile KUMSmall'ı birbirine bağlayan T3 hattıyla 30 kilometre boyunca kesintisiz ve konforlu ulaşım mümkündür.

Ayrıca vatandaşlarımız ulaşım için Belsin, Erkilet, Mevlana ve Eskişehir Bağları, Talas, Mimarsinan Erciyesevler, Alparslan-Kılıçarslan, Hürriyet-Altınoluk hareket merkezlerinden kalkarak Kayseri'nin tüm mahallelerinden KUMSmall'a servisler mevcuttur.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

KUMSmall alışveriş merkezinde ne yapabilirim?

Doyasıya gezip alışveriş yapabilecek, yorulunca dinlenebilecek alanları bulunmakta olan Kumsmall AVM yemek yerleri, oyun alanları ve çoğunluklu mobilya merkezlerini bir araya getirerek bir alışveriş merkezinde yapılabilecek olan her şeyi içerisinde toplamıştır.

 

2-FORUM KAYSERİ

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Modanın en yeni trendlerini, eğlenceyi, lezzeti ve yeni deneyimleri seçkin müşterilerine dünya ile aynı anda sunuyor. Her yeni günü, herkes için heyecan dolu, taze bir başlangıca dönüştürüyor. FORUM KAYSERİ; sizlere alışveriş, sinema, eğlence, kafe, restoran, buluşma noktaları ve keyfe dair yeni tecrübeler sunuyor.

Melikgazi bölgesinde bulunan Kayseri Forum yine Kayseri’nin en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. 21 Aralık 2011’de açılmış olan Kayseri Forum AVM, Migros, Media Markt, Boyner, LC Waikiki, Flo, Koton, De Facto gibi büyük markaları bünyesinde bulunduran Forum Kayseri, birçok markayı da ilk kez şehirle buluşturmuştur.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Kayseri’nin merkezinde olan Forum Kayseri’ye Kayseri’nin her semtinden tramvay ve otobüs ile ulaşım mümkündür. Forum Kayseri’ye tramvay ile ulaşmak için en yakın durak Büyükşehir belediyesi durağıdır.

3-Kayseri Park AVM

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Melikgazi bölgesinde bulunan Kayseri Park ulaşımı kolay bir yerde bulunmaktadır. Tramvay ile ulaşımda en yakın durak Alparslan ve Tuna duraklarıdır.

 

4-TUNA LİFE CENTER

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Bölgenin en modern konseptli alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan Tuna Life Center 1 Ekim 2022 tarihinde açılmıştır.

Tuna Life Center Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan farklı tasarımı, ünlü markaları ve en kaliteli kafeleri bir araya toplamış bir alışveriş, yeme içme merkezidir. Modanın en yeni trendlerini, eğlenceyi, lezzeti ve yeni deneyimleri seçkin müşterilerine en iyi şekilde sunuyor.

Tuna Life Center ulaşımı için inebileceğiniz en yakın tramvay durakları Alparslan ve Tuna duraklarıdır. Aynı zamanda Kayseri Park AVM ile yakın uzaklıkta olan Tuna Life Center konumu itibari ile de Kayseri’nin en güzel semtlerinden birisinde bulunmaktadır.

5-İPEKSARAY AVM

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

İpeksaray Alışveriş Merkezi, İpek Mobilya A.Ş. kuruluşudur. 13.05.2006 tarihinden itibaren faaliyet gösteren ve 38.000 m2 kapalı alana konumlanan İpeksaray AVM, yerel ve bölgesel kapsamda nezih, çağdaş, güvenli, kaliteli alışveriş ve sosyal aktiviteleriyle; alışveriş merkezinin çok ötesinde bir yaşam merkezi statüsündedir.

Ürünlerini ve hizmetlerini yüksek hizmet kalitesi ile sunan ulusal ve uluslararası 50 mağaza 10 stand, 4 eğitim kurumu, 3 banka bölge müdürlüğü İpeksaray çatısı altında toplanmıştır. Vatan Bilgisayar, Hilal Mağazaları gibi elektronik, ev gereçleri ve gıda marketlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

FLO, Sarar, LCW, Bigg Trend, Ferace, Piserro, Muya, Zühre, Playmarin ve Onay Cinelux gibi 45 mağaazası ile müşterilerinin konfeksiyondan, elektroniğe, bujiteriden, ayakkabıdan, oyuncağa kadar tüm ihtiyaçlarını kolayca alabileceği bir ortam sunmaktadır.

İpeksaray AVM de geniş bir alana kurulu çocuk oyun alanları ile 7 den 70 e herkesin eğlenceli vakit geçirebileceği mekanlar mevcuttur. İpeksaray Alışveriş Merkezi içerisinde 4 Fast food , 2 cafe, 1 servis restoran alanı bulunmaktadır.

Doyasıya alışveriş yapabileceğiniz İpeksaray alışveriş merkezi ulaşımı kolay bir konumda, Kayseri Park ve Tuna Life Center merkezlerine de yakın mesafededir.İnebileceğiniz en yakın durak Sema Yazar durağıdır.

 

6-MEYSU OUTLET

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Dünyanın en seçkin markalarıyla çağdaş bir ortamda buluşturan Meysu Outlet Alışveriş Merkezi 9 Nisan 2011 tarihinde de ziyaretçilere kapılarını açmıştır. Kayseri'nin ilk Outlet ve Yaşam Merkezi olan Meysu Outlet, her gün saat 10.00 – 22.00 arasında hizmet vermektedir.

Tekzen Yapı Market, Dip Gross Market, Teknosa, Defacto,Colins,LC Waikiki, Bigg Trend,Flo, Hatemoğlu, Kiğılı, Hummel  gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markaları, cafe ve restoranları,  çocuklar için çeşitli oyuncak ve giyim mağazaları ile hizmet vermektedir.

Meysu Outlet Kayseri’nin Melikgazi bölgesinde bulunmaktadır. Ulaşımı rahatlıkla sağlanabilecek bir güzergahı bulunmaktadır.Melikgazi bölgesinde bulunan Kayseri Meysu Outlet konumuna en yakın tramvay durak hangisidir 19 Mayıs durağıdır.

7-KAYSERMALL AVM

Gesi Fatih Mahallesi’nde bulunan Kaysermall AVM oldukça büyük ve zaman geçirmek, alışveriş yapmak için oldukça müsait…

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Bölgenin hızla artan nüfusuna karşı insanların alışveriş, yeme-içme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri en yakın mekanlar, şehir merkezine 30-40 dakika mesafede olan Kayserrmall AVM  90’a yakın mağazası ile dikkat çekerek zengin marka karması ile yer alan onlarca marka, cafe / restoranların yanısıra geniş sosyal yaşam alanları, teras alanları ile donatılmıştır.

Kaysermall , aile ile bağlantılı, aile yaşamını önemseyen ve özellikle gençleri ve çocukları hedefleyen bir yaşam merkezi olarak hizmet vermektedir. 2017 yılı Şubat ayında açılan Kaysermall, birçok kişinin istidhamına olanak sağlamakla birlikte, farklı sosyal ihtiyaçları alışveriş ve eğlence ile buluşturmaktadır.

8-ALMER AVM

Kayseri'nin ilk Avm'lerinden, şehrinde  göbeğinde bulunan Almer AVM kendini yenileyerek çağa ayak uyduruyor.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Hafta içi 08.30 - 22.00 Hafta sonu 08.30 - 22.00 arasında açık olan Almer AVM 1999 yılında kurulan Tecrübesini Yenilikçi konsepti ile AVM içerisinde daha ferah alışveriş alanları sunuyor.

İçerisinde Defacto, FLO, Almer Restaurant, Burger King, Usta Dönerci, Popeyes, Arby's, Sbarro,File Market,Starbucks, Teknosa Sisa Waffle gibi birçok kabul görmüş firmaları barındırıyor. Misafirlerine daha keyifli bir alışveriş sunuyor. AVM içerisinde toplam 8 tane mağaza bulunmaktadır.

Şehrin merkezinde olması nedeniyle şehrin her semtinden ulaşım oldukça kolaydır.

9-MİX YAŞAM MERKEZİ

Kayseri’nin ilk yaşam projesi olan Mix Yaşam Merkezi vatandaşlara oldukça ferah, nezih bir ortamda vakit geçirme imkânı sunuyor.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Anaokulları, kahve dükkanları, kozmetik ve parfümeri mağazaları, kuru temizlemeciler, pasta, şekerleme ve tatlı toptan satışı, süpermarket, Migros gibi mağaza ve kafelerle vakit geçirme fırsatı veriyor.

Ulaşımı oldukça kolay sağlanabilen Mix Yaşam Merkezi’ne en yakın tramvay istasyonları Furkan Doğan ve Mustafa Şimşek duraklarıdır.

Aynı zamanda Kayseri’nin gözdesi olan diğer alışveriş merkezlerine de yakın olmasıyla bilinen Mix Yaşam Merkezi gençler için oldukça sevilmekte.

10-OPTİMALL AVM

Kayseri’nin bir diğer alışveriş merkezi olan Optimall AVM,  Melikgazi ilçesinde Yıldırım Beyazıt’ta bulunmakta.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Optimall, bir evi ev yapan her şeyi barındıran, keyifli yaşam olanaklarıyla farklı konseptler sunabilen, benzersiz bir alışveriş ve yaşam merkezi.

Mobilyadan elektronik eşyaya, mutfaktan banyoya, beyaz eşyadan ev tekstiline, evinizle ilgili aklınıza gelecek, almak isteyeceğiniz her şeyi, bir arada, tek bir merkezde bulmak, her gittiğinizde, hem çok keyifli zaman geçirebileceğiniz, hem de çok güzel alışveriş yapabileceğiniz bir yer.
 

Optimall, ulusal ve uluslararası markaların bir araya geldiği, alışverişin tam merkezi. Mobilyanın en tanınmış, en çok tercih edilen markaları, evin ihtiyaçlarını karşılayacağınız hipermarket, yapı ve teknoloji marketler ile ev donanımı satan farklı mağazaları bir araya getiriyor.

İçerisinde Bellona, Koçtaş, Ebruli ve İstikbali bulunduran Optimall AVM ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir merkezdir.

11-KAYSERİ KASSERİA

Kayseri’nin uzun yıllardır merkezinde bulundurduğu Kasseria, MC Donolds, Burger King ve içerisinde bulundurduğu küçük mağazalarla sevilen bir merkez olmakta.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

 Kayseri’de en çok bilinenlerden biri olan Alparslan parkına yakın olmasıyla ayakların kesilmediği, gençlerin severek gittiği bir yer Kasseria.

 

 

Peki Kayseri’nin ünlü Sosyete Pazarlarını biliyor musunuz?

Kayseri’de Düvenönü, Talas ve Köşk olmak üzere belirli günlerinde açılmakta olan sosyete pazarları bulunmakta.

Kayseri'de gidilecek alışveriş merkezleri

Kayseri’nin en büyük ve en çok rağbet gören sosyetesi Köşk Sosyete Pazarı; ulaşımı kolay aynı zamanda servis hizmeti vererek vatandaşlara kolaylık sağlamaktadır.

Pazartesi günleri hariç her gün hizmet veren Köşk Sosyete Pazarı içerisinde ithal markalar, kaliteli iç, dış giyim ve doğal gıda ürünleri barındırmaktadır.

Kayseri’de doya doya gezebileceğiniz alışveriş merkezlerini sizler için sıraladık. Sevdiklerinizle vakit geçirmek alışveriş yapmak ve yemek yemek için Kayseri’nin bu alışveriş merkezleri sizlere en iyi hizmeti vermekte.

Şimdiden iyi eğlenceler!!