Kayseri'de Bu Hizmet Yüzlerce Kişiye Ulaştı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ile vatandaşların hizmetinde olmayı sürdürüyor. Kayseri'de hizmet veren Gezici Ağız ve Diş Sağlığı otobüs yüzlerce kişiye ulaştı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberinde...

Kayseri'de Bu Hizmet Yüzlerce Kişiye Ulaştı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, halk sağlığını önemseyen anlayışla hayata geçirdiği Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ile vatandaşların hizmetinde olmayı sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de hizmet veren otobüs ile son 2 ayda 1617 kilometre yol yapıp, 278 vatandaşa ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini belirterek, ‘Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz, 2 ayda 300’e yakın vatandaşımıza ulaştı’ dedi.

Kayseri'de Bu Hizmet Yüzlerce Kişiye Ulaştı!

Kayseri’de altyapı ve sosyal projelerinin yanı sıra sağlık konusundaki uygulama ve projeleri ile de vatandaşlara hizmet ederek dua alan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, o uygulamalardan birisi olan Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği hizmeti ile vatandaşlara sağlık konusundaki desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış olan otobüsün Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne dönüştürüldüğü proje ile kırsal mahallelerdeki vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmeti veriliyor.

Kayseri'de Bu Hizmet Yüzlerce Kişiye Ulaştı!

‘Aracımız Kırsal Mahallede 2 Ayda 1617 Km Yol Yaptı’

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kırsal mahallelerdeki vatandaşlara hizmetlerin ulaşması noktasında yüzlerce kilometre yol kat edildiğini ifade ederek, ‘Aracımız kırsal mahallelerde Develi’den İncesu’ya, Bünyan’dan Felahiye’ye kadar 2 ayda 1617 kilometre yol yaptı. Kırsal mahallelerdeki vatandaşlarımıza altyapı, tarım ve hayvancılık destekleri ve sosyal donatılarımızın yanında bir de ağız ve diş sağlığı noktasında hizmet ulaştırma düşüncesi ile yollara düşen otobüsümüz ve içerisindeki fedakâr sağlık personelimiz, vatandaşlarımıza tek tek ulaşıyor. Kendilerine teşekkür edip kolaylıklar dilerken, vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum’ ifadelerinde bulundu.

Kayseri'de Bu Hizmet Yüzlerce Kişiye Ulaştı!

2 ay gibi kısa süre içerisinde toplam 1617 kilometre yol kat ederek 278 hastaya ağız ve diş sağlığı hizmeti veren Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, Kahramanmaraş depremlerinde de bölgeye giderek 15 binden fazla depremzede vatandaşa sağlık hizmeti ulaştırmıştı.