Kayseri'de belirsizlik hakim - İtiraz ettiler!

Yerel seçimlerin tamamlandığı Kayseri'de 2 ilçede belirsizlik sürüyor. MHP, Pınarbaşı ilçesinde seçimlerin yenilenmesi için başvurusunda bulunurken, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş da Yeşilhisar ilçesinde oyların yeniden sayılması için itiraz başvurusu yaptıklarını açıkladı. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Kayseri'de belirsizlik hakim - İtiraz ettiler!

Kayseri’de 31 Mart yerel seçimlerinin tamamlanmasının ardından 2 ilçede belirsizlik hâkim. Oy sayımları sonrası Pınarbaşı ilçesinde yaşanan gerginlik sonrası Milliyetçi Hareket Partisi itiraz başvurusu yapmıştı. Seçimde Pınarbaşı’da CHP ve MHP arasında kıran kırana geçen yarışta bazı sandık görevlerinin 3 adet mühürsüz oy torbasını değiştirdiği öne sürülmüştü. MHP’nin itiraz başvurusu sonrası Yeşilhisar ilçesinde de itiraz başvurusu yapıldı.

MHP İl Teşkilatı tarafından akşam yapılan açıklamada, CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindekiler tarafından onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığı belirtilerek, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Pınarbaşı ilçemizde, MHP olarak şu ana kadar ilçe seçim kurulunda bulunan tüm veriler göstergesinde 350 oy farkla önde olmamıza rağmen bizzat CHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ve beraberindeki yandaşları tarafından, onlarca mühürsüz oy çuvalının mühürlü oylarla değiştirilirken yakalandığını üzüntü ile belirtmek isteriz. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ve beraberindeki heyet, İlçe Seçim Kurulu’na gittiğinde ise CHP’liler tarafından fiziki saldırıya uğramıştır ve akabinde tatsız olaylar yaşanmıştır. Bu mefhum olayların şahidi bizzat İlçe Seçim Kurulu’nda bulunan ilçe seçim hakimi, ilçe kaymakamımız, ilçemizde görevli savcılarımız ve şahitliğini kabul eden CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’tir. MHP olarak helal oylarla aldığımız oylarımızı, hilelere, demokrasiye ihanet edercesine yapılan hamlelere yedirmeyiz. Oylarımız namusumuzdur. Seçime gölge düşüren, şaibe karıştıran kimseye müsaade etmeyeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.” denildi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Yeşilhisar ilçesinde sandıklara itiraz ettiklerini ifade ederek, ‘Şu an 13 oy farkla AKP’nin kazandığı görülüyor, ama biz itirazlarımız yapacağız. Biz incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var. Delillere dayandırarak, ilçe seçim kuruluna itirazımızı yapıyoruz’ diye konuştu.
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kıran kırana bir yarışa sahne olan Yeşilhisar ilçesinde yaşanan son durumla ilgili olarak açıklama yaptı. İlçeye giden ve durumu yakından takip eden Ataş, partilileri ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Herkesi sağduyulu davranmaya davet eden Ataş, ‘Ortada kul hakkı olduğunu ifade ederek. Biz doğru neyse onun ortaya çıkmasını istiyoruz. Bazı tespit ettiğimiz sayısal hatalar var. İtirazımızı yapıyoruz. Bunun sonucunda ne çıkarsa biz ona razıyız’ ifadelerini kullandı.

Ortada haksızlık varsa düzeltilsin!

İYİ Parti Yeşilhisar Belediye Başkan adayı Salih Karagöz ile birlikte toplanan kalabalığa da seslenen Milletvekili Dursun Ataş,  ‘Sizin heyecanla beklediğinizi biliyoruz. Rahatsız olduğunuzu biliyoruz. Tüm Yeşilhisar halkı rahatsız. Biran önce seçimin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bizler iki gündür il başkanımız, belediye başkan adayımız, ilçe başkanımız diğer arkadaşlar sandıkta olan biten bütün tutanakları bir araya getirip, birleştirip olan biten hatalara balkıyoruz. Sonuçta insanlar burada bir oy verdi, aylarca çalıştı adaylar, emek harcadı ortada bir haksızlık varsa bu düzelsin istiyoruz. 13 oy gibi az bir farkla kazandı görünüyor diğer adayın, ama incelediğimizde 49 sandığın 37’sinde maddi hata dediğimiz sayısal hatalar var’ diye konuştu.

Delillere dayandırarak itirazımızı yaptık! Sonuçta kul hakkı var!

Delillere dayandırarak ilçe seçim kuruluna gerekli itirazlarını yaptıklarını dile getiren İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘Umarım onlar da vicdanen bu haklara riayet ederler ve yeniden sandıkları sayarlar. Sonuç ne çıkarsa çıksın biz ona razıyız hep beraber. Sonuçta kul hakkı var burada, bir emek var. Biz bütün hataları bir araya getirdik, delillere dayandırarak itirazımızı yapıyoruz. Hep birlikte bekleyeceğiz. Bir karar alacaklar’ dedi.

Sandıkların tamamı sayılırsa kafalarda soru işaretleri kalmaz!

Sandıkların tamamının yeniden sayılması halinde kafalarda soru işaretlerinin kalmayacağını da vurgulayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ‘Sonuç olarak tamamı sayılırsa kafalarda hiçbir soru işareti kalmaz. Net şekilde onlar kazanırsa biz tebrik ederiz, yolumuza devam ederiz. Ama biz kazanırsak da aynı olgunluğu onlardan bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

Sonucun bizim lehimize sonuçlanacağına inanıyoruz!

Vatandaşlara da sağduyulu olmaları konusunda çağrı yapan Milletvekili Dursun Ataş, ‘Taşkınlığa gerek yok. Kimse kimseyi kırmasın. Bu seçim son seçim değil. Art niyet aramamaya çalışıyoruz. Hatalar var diyoruz. İnşallah itirazımız kabul edilir. Sonucun bizim lehimize sonuçlanacağına inanıyoruz. Kimse kimseyi kırmasın. Kamu görevlilerine de gereken saygıyı gösterelim. Tepkimizi de demokratik şekilde ortaya koyalım.  Kimse kimseye rahatsızlık vermesin. Bunu özellikle tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum’  ifadelerini kullandı.