Karaca iflasın eşiğinde - Konkordato talep etti!

Gaziantep'te faaliyet gösteren Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi iflas bayrağını çekti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in bülteninde…

Karaca iflasın eşiğinde - Konkordato talep etti!

Gaziantep’in dev tekstil firmalarından Karaca Tekstil iflasın eşiğine gelerek konkordato talep etti. Detaylar Kayseri Anadolu Haber’de…

Gaziantep merkezli Karaca Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi ile Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi konkordato talep etti. Mahkeme taleplere karşılık her iki şirkete de 1 yıl süre tanıdı.

Döviz kurlarındaki dalgalanma, yüksek enflasyon ve ekonomik kriz sebebiyle pek çok işletme kapanma derecesine gelirken, iflaslarda rekor artışlar yaşanıyor.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Gaziantep’te iki dev firma olan Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi ile Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi konkordato talep etti.

Gaziantep’te 1995 yılında kurulan halı sektörünün önde gelen şirketlerinden Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi yılda 4 milyon metrekare üzerinde halı üretimi kapasitesiyle bölgenin en bilinen firmaları arasında yer alıyor.

Mahkeme 1 yıl süre verdi!

Dünya geneline de ihracat yapan firma için Gaziantep 1.Asliye Ticaret Mahkemesi 1 yıllık konkordato süresi tanıdı. Firma bu sürede gerekli işlemleri yaptığı takdirde iflastan kurtulacak.

Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi de iflasın eşiğine geldi. Şirket için Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato ilan etti ve bir yıl süre verdi.