İYİ Partili O İsim Tahliye Edildi!

Kayseri'de meydana gelen olaylar sonrasında, İyi Parti 28. Dönem milletvekili adayı Hasan Mert Çakmak, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle halkı kin ve nefret suçuna teşvik etme suçundan gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Elde edilen son dakika bilgilerine göre Çakmak tahliye edildi. Detaylar haberimizde...

İYİ Partili O İsim Tahliye Edildi!

Kayseri'de meydana gelen olaylar sonrasında, İyi Parti 28. Dönem milletvekili adayı Hasan Mert Çakmak, sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle halkı kin ve nefret suçuna teşvik etme suçundan gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Elde edilen son dakika bilgilerine göre Çakmak tahliye edildi.

Ne Olmuştu?

Olayların hemen ardından, İyi Parti 28. Dönem milletvekili adayı Hasan Mert Çakmak, sosyal medya hesapları üzerinden olaylara dair çeşitli paylaşımlar yapmış, bu paylaşımlar yetkililer tarafından halkı kin ve nefrete teşvik edici nitelikte olduğu gerekçesiyle incelemeye alınmıştı. Çakmak’ın paylaşımlarında, olayların daha da alevlenmesine neden olabilecek ifadeler bulunduğu iddia edilildi.

İYİ Partili O İsim Tahliye Edildi!

Yapılan incelemeler sonucunda, Hasan Mert Çakmak'ın halkı kin ve nefret suçuna teşvik ettiği gerekçesiyle gözaltına alınmasına karar verildi. Gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen Çakmak, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

1 Temmuz tarihinde tutuklaban Hasan Mert Çakmak, elde edilen son dakika bilgilerine göre  tahliye edildi.