İndirim bilmecesi – Zincir marketlerde indirim var mı?

Enflasyonla mücadele kapsamında indirim ya da fiyatları sabit tutma kararı alan marketlerle ilgili 'indirim yok' iddiası ortalığı karıştırdı. İndirim olduğunu duyarak marketlere alışverişe giden vatandaşlar marketlerin bakanlığın kampanyasından faydalanarak reklamlarını yaptıklarını iddia ediyor. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri bülteninde...

İndirim bilmecesi – Zincir marketlerde indirim var mı?

Enflasyonla mücadele kapsamında indirim ya da fiyatları sabit tutma kararı alan marketlerde bilmece devam ediyor. İndirim olduğunu duyarak marketlere alışverişe giden vatandaşlar indirim olmadığını söylüyor. 

İndirim bilmecesi – Zincir marketlerde indirim var mı?

Aralarında birçok ünlü markanın bulunduğu zincir marketler çeşitli ürünlerde yüzde 50’ye varan indirimlere gitmişti. Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın ‘Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz’ çağrısı üzerine zincir marketler destek vererek indirime gideceklerini ya da fiyatlarını sabit tutacaklarını açıklamıştı. 

Zincir market idarelerince alınan karara göre indirimler kampanyaya katılan marketlerde idarelerce belirlenen zamana kadar süreceği bildirilmiş, indirimlere süt, peynir, pirinç, nohut, mercimek, salça, çay, un gibi temel ihtiyaç ile deterjan, sabun, kâğıt peçete ve kâğıt havlu gibi temizlik ürünlerinin de dâhil olduğu bilgisini aktarılmıştı.

Ancak indirimi duyarak alışveriş için marketlerin yolunu tutan tüketiciler böyle bir durumun olmadığını söylüyor.

Yüzde 50’ye varan indirimden faydalanmak üzere markete gelen tüketiciler tam bir hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getiriyor.

Alışveriş yapmak için markete gelenler uygulanması beklenen indirimler hakkında haberlerin aslı olmadığını, marketlerin bakanlığın kampanyasından faydalandığını iddia etti. Vatandaşın iddiasına göre marketler fiyatları indirim öncesi yüksek tutarak daha sonra indirim gibi yansıtıyor.

Alışveriş yapmak için markete gelen bir vatandaş uygulanması beklenen indirimler hakkında, ‘Tamamen yalan! Hiç aslı yok! Reklamlarını yapıyorlar’ dedi.

Başka bir vatandaş ise, ‘Bence bu kararı vermeden önce yükseltmişler o yüksek fiyat üzerinden indirimi uygulamışlar. Burada bu gördüğümüz fiyatların başka açıklaması olamaz’ diye konuştu.