İkinci el piyasasında hareketlilik başladı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ikinci el araç satışlarında hareketlilik bekleniyor.İkinci el araç fiyatları zirveyi görürken vatandaşlar fiyatların düşmesini bekliyor.Peki seçim sonrasında ikinci el araç fiyatları ne olur?

İkinci el piyasasında hareketlilik başladı

Sıfır araba alamayan vatandaşlar ikinci el arabalara akın ederken ikinci el araba fiyatları da talep doğrultusunda fiyatlar gün geçtikçe yükseliyor.Fiyatları yükselen ikinci el araçlarda  hareketlilik başladı. Galericiler ;Fiyatlar yüksek olsa da bu dönemin araç almak için iyi bir dönem olduğunu belirtirken , bu dönemde en çok talep yatırım kaynaklı binek araçlara olduğunu ifade ettiler. Piyasada ise genelde 350 bin TL ile 500 bin TL arasında araçlara talep olurken  Otomotiv sektöründe fiyat artışları devam ediyor. 

İkinci el piyasasında hareketlilik başladı.

Seçim sonrası düşüş olabilir

Döviz kurlarının etkisiyle birlikte araç satış fiyatları haftadan haftaya değişiklik gösteriyor. Sektör temsilcileri, yılbaşından bu yana her ay yaklaşık yüzde 10 artan araç fiyatlarının önümüzdeki aylarda da yüksek seviyeye çıkacağını belirtiyor. Fiyat artışlarının sıfır araçlarda yüzde 5, ikinci el araçlarda ise yüzde 10'u bulabileceği ifade ediliyor. İkinci el otomobil piyasasında son 15 gün içerisinde yüzde 5 artış yaşandı. Ramazan'ın bitmesi ve seçimlerin ikinci tura kalması ile birlikte  ikinci el otomobil piyasasını hareketlendirdi.
 İkinci el araba fiyatlarının 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerin ardından düşeceğini öngörülüyor
İkinci el piyasasında hareketlilik başladı.