menüler
HAVA DURUMU

MELİKGAZİ’YE YENİ BİR 112 ACİL SERVİSİ VE AİLE SAĞLIK MERKEZİ MÜJDESİ

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ederek Melikgazi’de yapılacak sağlık yatırımlarını görüştüler.
20 Temmuz 2019, Cumartesi
Melikgazi Belediyesinin sağlık yatırımları ile adeta referans olduğu ve örnek gösterildiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, “Melikgazi Belediyesi her alandaki referans hizmet ve yatırımları ile Türkiye’ye örnek olmaktadır. Semt poliklinikleri, aile sağlığı merkezleri, 112 acil üniteleri gibi hizmetleri ile halk ve koruyucu sağlık hizmetlerine vermiş olduğu önemi her zaman sergilemektedir. Melikgazi Belediyesinin daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için karşılıklı istişarelerimiz devam edecek. Talas’ta olduğu gibi kaliteli sağlık çalışmalarımıza burada da devam etmek istiyoruz.” dedi.
 
Vatandaşların sağlık hizmetini en iyi ve en nitelikli şekilde alması için çalıştıklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Sağlık İl Müdürümüz ve değerli mesai arkadaşları ile Melikgazi bölgemizdeki sağlık yatırımlarını görüştük. Geçtiğimiz hafta protokol ile imzaladığımız Hayırsever Murat Kantarcı Bey ve ailesi tarafından yapılacak aile sağlık merkezinin çalışmalarını başlattık. 5 bin 600 metrekare büyüklüğündeki belediyemize ait arsa üzerine çok nitelikli güzel bir aile sağlık merkezini Mimarsinan bölgesine kazandıracağız. Bu arsa üzerine hayırsever Murat Kantarcı Eğitim Sağlık Spor ve Kültür Vakfı tarafından Süheyla Kantarcı 2 katlı Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Servisi inşa edilecek. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetini en nitelikli şekilde alması için Melikgazi Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü olarak el ele en güzel hizmetleri yapmanın mücadelesini veriyoruz. İnşallah bundan sonrada hedefimiz özellikle İldem bölgesinde planlanan 200 yataklı devlet hastanesini yatırım planına aldırabilmek ve buradaki sağlık hizmetlerini çok daha iyi bir hale getirebilmek.  Süheyla Kantarcı Aile Sağlık Merkezi’nin Melikgazi’mize ve Mimarsinan bölgesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
 
Melikgazi ilçesinin sağlığın merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Palancıoğlu, 13 özel hastaneden 7’sinin, 95 sağlık merkezinden 35’inin, bir semt polikliniği ve 4 acil servisin ve ayrıca bir üniversite hastanesinin Melikgazi sınırları içerisinde olduğunu sözlerine ekledi.
 
“KAPALI ÇARŞI Kayseri’de Ticaretin, Turizmin ve Tarihin Kalbidir”
 
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Kapalı Çarşı’nın Türkiye’de olduğu gibi Dünya da ender olan bir alış veriş merkezi olduğunu tarihi, turizmi ve ticareti bir arada barındırdığını söyledi.
 
Bir gurup kapalı Çarşı esnafın Melikgazi Başkanlığına yapmış olduğu ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Palancıoğlu“Kayseri Kapalı Çarşısı Kayseri halkına 620 yıldır hizmet vermektedir. Kapalı çarşı yerleşmiş bir kültürün mirasını taşımaktadır. Kayseri Kapalı Çarşısı, aynı zamanda ülkemizin hatta dünyanın tarihi bir mekân olarak ev sahipliği yapmaktadır. Bölge Şehri Kayseri için ayrı bir önem arz eden Kapalı Çarşı Esnafımızı için projelerimiz bulunmaktadır. Çünkü bu tarihi çarşısının bir bakıma esnaflarımız ve vitrin açısından yeniden düzenlenmesi gerekmektedir”dedi.
 
Belediye çalışma ve hizmetleri ile bölgenin ticaret ve ekonomisine yön verdiklerini hatırlatan Başkan Dr.Palancıoğlu, Kapalı Çarşı Esnafı ile yapılan durum ve projelerin değerlendirmesi hizmette bütünlük sağlayacağını sözlerine ekledi. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır