menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kungfucu katil zanlısı: “Fetullah Gülen yıllardır beni öldürmek istiyor”

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri'de üç ayrı cinayetle suçlanan ve emniyette suçunu itiraf eden ancak mahkemelerde inkar eden ve eskiden kungfu sporu yapan tutuklu sanık Orhan G.’nin iki ayrı cinayetten iki kez müebbet hapis cezası aldı. Suçu işlediğinde deli olduğunu söyleyen sanık, “Ben siyah sancak komutanıyım, jandarmayım, Türkiye’deki tüm cinayetleri çözecek kabiliyetim var, Fetullah Gülen yıllardır beni öldürmek istiyor” dedi.
23 Eylül 2020, Çarşamba

 2019’DA UFUK AKHAN CİNAYETİNİ İŞLEDİ

Kayseri Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 9 Ocak'ta Uğurevler Mahallesi 251. Sokak'ta öldürülen Ufuk Akhan'ın katil zanlısı olarak Orhan G.'yi gözaltına aldı. Zeliha Ü.'nün evini basan Orhan G.'nin defalarca zile basması üzerine paniğe kapılan kadının komşuları Ufuk Akhan'dan yardım istediği, fabrika işçisi Ufuk Akhan'ın da tüfeğini alarak aşağıya indiği, Orhan G.'nin cebinden çıkardığı bıçakla Ufuk Akhan'ı 7 yerinden bıçakladığı ortaya çıktı.

2014’TE HÜSEYİN EKEMEN CİNAYETİ

Cinayeti araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde oluşturulan özel ekip, Ufuk Akhan'ın öldürülme şekli ile 2014 yılında Uğurevler Mahallesi 251. Sokak'ta öldürülen Hüseyin Ekemen cinayetini karşılaştırdı. Hüseyin Ekemen cinayetini 5 yıl boyunca çözmeye çalışan dedektifler, 4 bin 500 kişi ile görüşerek, olay yerinden beyaz bir aracın kaçtığını tespit etti. Soruşturmayı derinleştiren Cinayet Büro dedektifleri, Ufuk Akhan'ı bıçaklayarak öldüren Orhan G.'nin babası T.G.'ye ait beyaz bir aracı kullandığını da tespit ederek zanlıyı sorguladı. Basit yaralama, hırsızlık ve tehdit suçlarından kaydının olduğu, ailesi ve çevresi ile sürekli kavgalı olduğu, üzerinde sürekli bıçak taşıdığı, kungfu sporcusu olduğu, ayrıca bipolar davranış bozukluğu tedavisi gördüğü belirlenen Orhan G., sorgusunda maktül Hüseyin Ekemen'i tanımadığını, adını basından duyduğunu, olay gecesi sokakta otururken karşılaştığını, sarhoş olan şahsın kendisine bıçak çekerek telefonunu istediğini, bu esnada üzerinde taşıdığı pusat diye tabir edilen bıçağı ile Hüseyin Ekemen'i öldürdüğünü ve olay yerinden ayrıldığını itiraf etti.

2007'DE İŞLENEN ŞAHİN METİNER CİNAYETİNİ DE İTİRAF ETTİ

Şüpheli Orhan G.'nin daha eski tarihlerde benzer yöntemle işlenmiş faili meçhul cinayetlerle bağlantısı olabileceği üzerinde duran Cinayet Büro dedektifleri, 16 Şubat 2007 tarihinde Talas ilçesi Yenidoğan Mahallesi Oğulcuklu'da sokakta Şahin Metiner isimli şahsın başından, boğazından ve sırtından bıçaklanarak öldürüldüğünü belirledi. Zanlı Orhan G., yapılan sorgulamada Şahin Metiner'i de 'kız kardeşi hakkında laf çıkardığı' için bıçakla öldürdüğünü itiraf etti. Cumhuriyet savcısı refakatinde Orhan G.'ye yer gösterme işlemi yapıldı ve verdiği ifadelerle olayın birebir örtüştüğü belirlendi. Gözaltına alınan Orhan G., işlemlerinin ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Ufuk Akhan cinayetinden tutuklu bulunan Orhan G., hakkında açılan Şahin Metiner ve Ufuk Akhan cinayetleri ile ilgili davada yargılanmasına devam edildi.

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde farklı dosyalarda ayrı ayrı görülen davalarda sanık koronavirüs tedbirleri kapsamında Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile ve avukatı ise duruşma salonunda hazır bulundu.

“FETULLAH BENİ ÖLDÜRMEK İSTİYOR”

Adli Tıp Raporu’nda akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor gelen tutuklu sanık Orhan G., maktul Ufuk Akhan’a yönelik ‘kasten adam öldürme’ suçundan yaptığı savunmasında “Burada bulaşıkçılık yaparak geçimimi sağlıyorum. Ben jandarmayım, kendimi korumak için savundum. Türkiye’deki bütün cinayetleri çözecek kabiliyetim vardır. Siyah sancak komutanıyım. Fetullah Gülen yıllardır beni öldürmek istiyor. Benim ikinci kimliğe ihtiyacım var” dedi.

“İLÇALARI İÇİNCE KAFAM ÇALIŞMAYA BAŞLADI”

Yine diğer dosyada maktul Şahin Metiner’e yönelik ‘kasten adam öldürme’ suçundan da savunma yaptı. Sanık Orhan G., “Ben suç işlediğimde gerçekten deliydim. Şahin Metiner cinayetiyle ilgili kesinlikle ben öldürmedim. Burada ilaçlarımı içince kafam çalışmaya başladı. Şahin ile iyi anlaşırdım. Niye öldüreyim onu” diye konuştu.

AYRI AYRI İKİ KEZ MÜEBBET

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Orhan G.’ye, Ufuk Akhan ve Şahin Metiner cinayetlerine yönelik ‘kasten adam öldürme’ suçundan ayrı ayrı müebbet hapis cezası verildi. Ufuk Akhan cinayetinden tutuklu bulunan Orhan G.’nin Şahin Metiner cinayetinden de tutuklanmasına karar verildi.

Ayrıca Gökçek, Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde Hüseyin Ekemen’i öldürdüğü iddiasıyla da yargılanıyor. O mahkemede, önümüzdeki günlerde karara çıkması bekleniyor.

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır