Flaş! TFF'den açıklama geldi - Kayserispor'u bekleyen tehlike...

Son günlerde Süper Lig'deki zemin krizi Kayserispor'u da etkileyebilir. TFF'nin, stadyum zeminleri konusunda kulüplere denetimleri ve yaptırımları artarak devam edecek. Kayserispor da zemin konusunda sıkıntı yaşayan kulüplerden biri olurken, zemine bakım yapılmaması durumdan stadyum kapatılacak. Detaylar haberimizde...

Flaş! TFF'den açıklama geldi - Kayserispor'u bekleyen tehlike...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara Eryaman Stadyumu son günlerde zemin kriziyle gündemde.... Bu statta Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin birlikte oynaması nedeniyle zemindeki bozukluk dikkat çekmiş ve Ankaragücü - Galatasaray müsabakasının başka statta oynanması gündeme gelmişti. 

TFF konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kayserispor'dan da bahseden TFF, stadyum zeminlerinin bakımlarının hızlandırılması, aksi halde müsabaka oynanmasına kapatılacağını bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), MKE Ankaragücü'nün maçlarını Eryaman Stadyumu'nda oynamaya devam edeceğini belirterek, 'Süper Lig’de yer aldığı için MKE Ankaragücü maçlarını zemin bakımından sorumlu kulüp olarak Eryaman Stadyumu'nda oynamaya devam edecek' denildi. 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nin ise başka bir statta iç saha müsabakalarına çıkacağı vurgulandı.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;
'MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği birlikte kullandığı için yoğun maç trafiğinden zeminin etkinlenmemesi ve bakımının sağlıklı yapılması için Gençlerbirliği’nin başka bir statta maçlarını oynaması TFF tarafından kulübe bildirildi. Süper Lig’de yer aldığı için MKE Ankaragücü maçlarını zemin bakımından sorumlu kulüp olarak Eryaman Stadyumu'nda oynamaya devam edecek. TFF denetimleri ve yaptırımları artarak devam edecek.

Ayrıca TFF tarafından Ankaragücü, Kayserispor ve Rizespor‘a stadyum zeminlerinin bakımlarının hızlandırılması, aksi halde müsabaka oynanmasına kapatılacağı bildirildi.

Ev sahibi Kulüplerin sorumluluğunda olan stadyum zeminleriyle ilgili TFF, denetim ve yaptırımlarını artırarak devam edecek.'