Esen, 'Kayseri Kitap Fuarı'nda her sene olduğu gibi ilgi çok ciddi var'

Kayseri'de düzenlenen kitap fuarı, yoğun ilgi görüyor. Yayınevleri bu doluluktan memnun olduklarını belirterek, 'Kayseri Kitap Fuarı'nda her sene olduğu gibi ilgi çok ciddi var' dedi. Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in, Kayseri haberlerinde...

Esen, 'Kayseri Kitap Fuarı'nda her sene olduğu gibi ilgi çok ciddi var'

Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Ticaret Merkezi'nde altıncısına ev sahipliği yaptığı Kayseri Kitap Fuarı, kitapseverler tarafından yoğun ilgi görürken, fuar 385 yayınevi, 504 yazar ve 3 milyonu aşkın kitap ile dolu dolu geçiyor. Yayınevleri de bu doluluktan çok memnun kaldıklarını ifade ederek, Kayseri Kitap Fuarı’nın her zamanki gibi çok iyi organize edildiğini ve Kayserililerin ilgisinden dolayı çok mutlu olduklarını kaydettiler. 

Her gün onlarca farklı yazarın imza günleri ve söyleşi düzenlediği, 7’den 70’e kitap dostlarının buluştuğu Kayseri Kitap Fuarı tüm hızıyla sürüyor. 22 Ekim'e kadar birbirinden önemli yazar, şair ve düşünür ile buluşacak olan vatandaşlar kitap fuarından çok memnun kalırken, yayınevleri de Kayseri Kitap Fuarı’na olan ilgi ve alakadan çok memnun olduklarını söylediler.

Kayseri Kitap Fuarı’nda stant açan yayıncıların biri olan Hasan Sedat Harmancı, kitaplara Kayseri’de çok büyük bir ilgi olduğunu ifade ederek, “Bu konuda memnunuz. Özellikle hafta sonu çok ilgi alaka var. Yazarlarımızla imza günü olduğu için bayağı bir talep umduğumuzun üzerinde. Bu konuda çok mutluyuz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediye’mize” dedi. 

‘Kayseri’de bu güzel fuarların devamını diliyoruz’

Bahadır Esen de, her sene kitap fuarında yerlerini aldıklarını ve Kayseri’de kitap fuarlarına çok ciddi ilgi olduğunu dile getirdi. Esen, şöyle konuştu: “Her sene kitap fuarına katılıyoruz biz. Kayseri Kitap Fuarı’nda her sene olduğu gibi ilgi çok ciddi var. Özellikle belediyenin öğrenci taşıması, çok güzel bir imkân. Akşamları da veliler burada oluyor. Tabi bu da bizi mutlu ediyor. Kayseri’de bu güzel fuarların devamını diliyoruz.”  

‘Kayseri halkının kitaplara teveccühünden dolayı de çok memnunum’

Türkiye’de çok revaçta olan ve insanların ilgi odağı olan bir fuar olduğunu kaydeden Muharrem Bayır da, “6’ncısı düzenlenen Kayseri Kitap Fuarı’na başladığından beri katılıyoruz. Türkiye’de çok revaçta olan ve insanların ilgi odağı olan bir fuar. Özellikle tanıtımları, reklamları yayınevi olarak, son derece memnunum. Kayseri halkının kitaplara teveccühünden dolayı de çok memnunum. Buraya geldiğimizden beri mutluyuz. Fuar iyi geçiyor, güzel geçiyor. Tüm Kayserilileri hafta sonuna kadar bekliyoruz. Buradayız” ifadelerini kullandı. 

‘Gayet kalabalık bir katılım var’

Üç senedir Kayseri Kitap Fuarı’nda stant açtıklarını kaydeden Nimet Ortakaş ise, genel havadan çok memnun olduklarını kaydederek, 'Biz üç senedir Kayseri Kitap Fuarı’na katılıyoruz. Genel havadan memnunuz. Hem öğrencilerin, hem de vatandaşların ilgisinden ötürü memnunuz. Gayet kalabalık bir katılım var gerçekten' şeklinde konuştu.

 Murat Şahin, çok yoğun bir kitap fuarı geçirdiklerini söyleyerek, 'Kayseri Kitap Fuarı umduğumuzdan da güzel geçiyor. Kayseri’miz baya ilgili. Çok yoğun bir kitap fuarı geçiriyoruz. Hafta sonu daha da yoğundu' dedi. 

‘Güzel bir süreç geçiriyoruz. güzel bir fuar oluyor’

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a Kayseri Kitap Fuarı için teşekkürlerini ileten İbrahim Demirel de şöyle konuştu:  'Büyükşehir Belediyesi’ne ve Sun Fuarcılık’a teşekkür ederiz, bu sene bize böyle bir imkân sağladıkları için. Kitap fuarı bu sene baya kalabalık. Öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın ilgisi baya var. Şunu da belirtmek istiyorum. İnsanların alım gücü bu konuda biraz daha yükselmiş. Biz bir alana bir bedava kampanyası da yaptık. Güzel bir süreç geçiriyoruz. Güzel bir fuar oluyor. Tekrardan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve Sun Fuarcılık’a teşekkür ediyoruz.'