ERÜ'de büyük başarı! 30 Öğretim üyesi... Üniversite Haberleri

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) başarılarından söz ettirmeye devam ederken 30 öğretim üyesinin de dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldığını duyurdu. Bu başarı üniversitenin daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor... Detaylar Kayseri Anadolu Haber'in Kayseri haberlerinde....

ERÜ'de büyük başarı! 30 Öğretim üyesi... Üniversite Haberleri

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) başarılarından söz ettirmeye devam ederken 30 öğretim üyesinin de dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldığını duyurdu. Bu başarı üniversitenin daha çok ön plana çıkmasını sağlıyor... 

Stanford Üniversitesi'nden John Ioannidis ve ekibi tarafından her yıl hazırlanarak, PLOS Biology dergisinde yayımlanan “En Etkili Bilim İnsanları” listesi açıklandı.

ERÜ'de büyük başarı! 30 Öğretim üyesi... Üniversite Haberleri

Stanford Üniversitesi'nden John Ioannidis ve ekibi tarafından; yayın sayıları, atıf sayıları, h-indeksi, hm-indeksleri gibi farklı değişkenler kullanılarak oluşturulan ve PLOS Biology dergisinde yayımlanan 2022 yılı ilk yüzde 2’lik dilime giren “En Etkili Bilim İnsanları” listesi açıklandı. Açıklanan listeye göre Erciyes Üniversitesi’nden (ERÜ) 30 öğretim üyesi listeye girme başarısı gösterdi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, konu ile yaptığı açıklamada ERÜ’nün her geçen gün yeni başarılara imza atmaya devam ettiğine dikkat çekerek, “En Etkili Bilim İnsanları” listesine girme başarısı gösteren öğretim üyelerini tebrik etti.